Gültekin: Büyük bir krizi yaşıyoruz

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Oda ve Borsa Başkanları ile Video Konferans Gerçekleştirdi  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’deki 365 Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları ile video konferans aracılığıyla bir toplantı gerçekleştirdi. 

ODA VE BORSALARA DAHA ÇOK GÖREV DÜŞÜYOR 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Koronavirüs (Covid-19) nedeni ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen programda 365 Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları ile mevcut duruma ilişkin istişarelerde bulundu. Başkan M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Covid-19 pandemisinin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de etkilediğini belirterek, bu süreçte önceki dönemlerde olduğundan daha çok Oda ve Borsalara görev düştüğünü ve bu anlamda Oda ve Borsaların görüş, öneriler ve taleplerini almaya devam edeceklerini ifade etti. 

BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE ATLATACAK GÜÇTEYİZ 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Covid-19 salgınının ekonomiye etkilerini azaltmaya yönelik alınan tedbirlerin ve çalışmaların, sektörün üzerindeki etkilerini azalttığını da vurgulayarak, “Tüm dünyayı etkileyen bu salgının, ülkemiz üzerindeki olumsuz hareketlerini de Allah’ın izni ile birlik ve beraberlik içerisinde atlatacak güçteyiz” dedi. 

MEVCUT DURUMA İLİŞKİN İSTİŞARELERDE BULUNDUK 

Sanal ortamda gerçekleştirilen toplantıya katılım sağlayan Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, “Koronavirüs salgını nedeniyle Dünyanın karşı karşıya kaldığı büyük bir krizi yaşıyoruz. Ülkemiz de buna karşı topyekûn mücadele veriyor. Bütün dünya ile birlikte ülkemizin de zorlu süreçten geçtiği bu dönemde üyelerimizin yaşamış olduğu sıkıntıları video konferans yoluyla TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na bir kez daha aktarma fırsatı yakaladık. Koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini azaltmaya yönelik alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar ile mevcut duruma ilişkin istişarelerde bulunduk’ dedi. İş dünyasının yaşamış olduğu sıkıntılara kayıtsız kalmayarak, ekonomik tedbirler konusunda gece gündüz çalışmalarını başarıyla sürdüren TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve ekibine teşekkür eden KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, TOBB kurul ve komisyonları ile video konferans şeklindeki toplantılarına önümüzdeki günlerde devam edeceğini belirtti. 

PAYLAŞ