YKS sınavında sosyal mesafe unutuldu

Kütahya’da, Yükseköğretim Kurumu Sınavı’na (YKS) çocuklarıyla birlikte gelen veliler, sosyal mesafeyi unuttu. Kalabalığı polis ekipleri anonslarla uyararak dağıtmaya çalıştı.

Kütahya’da binlerce, Türkiye genelinde ise 2 buçuk milyona yakın öğrencinin ter döktüğü Yükseköğretim Kurumları Sınavı yapıldı. Okul önlerinde yine sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı.

SOSYAL MESAFE YOK!

Milyonlarca gencin üniversite hayaliyle aylarca hazırlandığı YKS sınavı yapıldı. Kütahya’da binlerce, Türkiye genelinde ise 2 milyon 433 bin 219 kişi iyi bir okulda eğitim almak için ter döktü. Sınavın ikinci oturumu 180 dakika sürdü. Üniversite öğrenci adayları saat 10.00 itibariyle sınav salonlarına alınırken, velilerin dışarıda sosyal mesafe kurallarına dikkat etmediği gözlemlendi.

POLİS UYARDI

Bazı veliler dualar ederken, bazıları da heyecanlı bekleyişlerini gölgelik alanlarda bekleyerek geçirdi. Polis ekipleri ise okul çevrelerinde sosyal mesafeye uyulması ve maske takılması konusunda uyarılarda bulunurken, kurallara uyulmaması halinde ceza kesileceğini anons etti.

PAYLAŞ