YENİ TESİS İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Domaniç Ziraat Odası Ceviz İşleme tesisinin işletme ve kullanımı hakkı protokolü imzalandı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İl Müdürlüğünce projelendirilen İl Özel İdaresi ödeneği ile yapılan günlük 4 ton ceviz işleme kapasiteli tesis Kütahya Valisi Ali Çelik katılımı ile çiftçilerimizin hizmetine sunulmuştu. Tesis, 19 Ekim 2020 tarihinden itibaren Ceviz işleme tesisinin kullanım ve işletme hakkı protokol ile Domaniç Ziraat Odası Başkanlığına devredildi.

Domaniç Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özoğul, “İl özel idaresi hibe ve destekleriyle Tarım ve Orman İl müdürlüğünce hazırlanan projeler kapsamında Domaniç’imize, 3 adet Ceviz Soyma Makinesi, 2 adet Ceviz Kurutma Makinesi 2500Kg/gün kapasiteli, 1 adet Ceviz Kurutma Makinesi 1500Kg/gün kapasiteli, 1 adet Ceviz Kalibre Makinesi, 2 adet Tekerlekli Konveyör Bant ve 2 adet Bekletme Sepeti kazandırılarak Kütahya Valimiz Ali Çelik ve Tarım İl Müdürümüzün katılımı ile açılışı yapıldı. Açıldığı günden itibaren 150’ye yakın çiftçimiz bu tesisimizden faydalandılar. Tarım İlçe Müdürlüğümüz Ve Ziraat Odamız arasında imzalanan protokol gereği Ceviz işleme tesisinin kullanım ve işletme hakkı Ziraat odamıza devredilmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederken çiftçilerimize de hayırlı olsun” dedi.

PAYLAŞ