YENİ ORMAN YOLLARI AÇIYORUZ

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü 2020 yılı yatırım programında bulunan yeni orman yollarına ait çalışmalar devam ediyor.

Gediz Orman İşletme Müdürlüğü Yeşilçay ve Akdağ Orman İşletme Şefliklerinde yürütülen yol çalışmaları Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin tarafından görüldü.

YENİ YOLLAR İÇİN TALİMAT VERDİ

Gediz Orman İşletme Müdürü Mustafa Merih Aydın’dan çalışmalar hakkında bilgiler alan Bölge Müdürü Keskin, yanık saha yol güzergahında yeni orman yolu yapımında görev alan ekskavatör operatörü ve işçiler ile görüşerek; öncelikle iş güvenliği konusuna birinci elden önem vererek, yolun yapımında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında talimatlar verdi.

ORMAN YOLLARIMIZ ÖNEMLİ

Bölge Müdürü Hasan Keskin; orman yollarının, yangınlarda hızlı ve etkin müdahaleyi mümkün kıldığını ve programlar dahilinde orman yolları çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Keskin; “Orman yolları Teşkilatımız için büyük önem arz etmektedir. Yeni orman yolları açarak, ormanlarımızın korunması ve orman ürünlerimizin depolarımıza taşınarak, ekonomik değer kazanmasını sağlıyoruz. Orman içinde ekim, dikim, doğal gençleştirme gibi silvikültürel etkinliklerin zamanında gerçekleştirilmesi için de; iyi bir orman yolu şebekesinin olması gerekiyor. Bunun yanı sıra ağaçlandırma çalışmaları, yangın anında yangın bölgesine kolay ulaşılarak, gerekli malzemelerin daha rahat şekilde götürülmesi açısından da orman yollarımız önemli. Bizde Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü olarak orman içi yollarımızı programlar dahilinde arttırarak, ormanlarımıza daha rahat ulaşım konusuna katkı sağlıyoruz. Emeği geçen tüm personelimize kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu. Bölge Müdürü Hasan Keskin gerekli talimatları verdikten ve çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldıktan sonra Gediz’den ayrıldı.

PAYLAŞ