Yeni ekipman

Gediz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün olası acil durumlarda etkin, hızlı ve zamanında müdahalesi için Kütahya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından ekipman desteği sağlandı.

Gediz Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde düzenlenen teslim törenine Gediz Kaymakamı Muhammet Önder, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Mehmet Erkan, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Ali Artun ve Gediz Belediye Meclis Üyesi Osman Yılmaz katıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Kütahya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğü bünyesine sıkışmalı trafik kazalarında kullanılmak üzere kesme ve ayırma takımı bedelsiz olarak hibe yoluyla teslim edildi. Ekipman desteği kapsamında 1 adet hidrolik güç ünitesi, 1 adet ayırıcı, 1 adet kesici, 1 adet silindir ve 1 adet küçük kesici bunun yanında basıca dayalı hidrolik uzatma hortumları, takozlar ve jeneratör yer almaktadır. Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğü bünyesine kazandırılan ekipmanlar sayesinde ilçemizin, afet ve acil durumlara yönelik müdahale kapasitesinin arttığını belirterek ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ekipmanların Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğüne kazandırılmasında emeği geçen başta Kütahya Valimiz Dr. Ömer Toroman’a, AFAD Kütahya İl Müdürü Ahmet Ali Artun’a şahsım ve Gediz Halkı adına teşekkür ediyorum” Açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ