Virüs değil, Dedikodular öldürecek !

Ülkemizi ve Dünya’yı tehdidi altına alan koronavirüs için önlemler alınmaya devam ediyor. Fakat sosyal Medya’dan ve kulaktan duyma duyumlarla vatandaşları korku ve paniğe iten asılsız haberler ise can yakmaya devam ediyor.

Tüm dünya ve ülkemiz insanları koronovirüs tehdidi altında yeterince korku ve panik halinde iken sosyal medya hesapları üzerinden yalan yanlış bilgiler paylaşarak korku ve panik havası yaratan kötü niyetli insanlar aramızda can yakmaya devam ediyor.

İTİBAR ETMEYİN!

Korona virüsün ülkemizde ilk belirtilerinin ortaya çıkmasının ardından Kütahya’da gerçeği yansıtmayan dedikodular patlak vermeye ve vatandaşları panik ve korku salmaya devam ediyor. Virüs hakkında insanları korku ve endişeye düşürecek yanlış bilgi paylaşımı yapanlar hakkında işlem yapılacağını ve yapıldığını duyuran yetkililer vatandaşların bu tarz korku ve panik yaratmak isteyen insanlara inanmamaları yönünde uyarılarda bulunuyorlar. Yetkililer sadece kamu kurum ve kuruluşlarından edinilen ve açıklanan bilgilere itibar etmeleri yönünde sürekli uyarılarda bulunarak dikkatli olmaları yönünde vatandaşları her fırsatta tekrar tekrar uyarıyorlar.

KORKU VE PANİK ÜRETMEYE DEVAM EDİYORLAR

Yapılan resmî açıklamaların dışında mevcut durum ile yakından uzaktan ilgisi olmayan dedikodu ve söylentilerin Kütahya’da da ardı arkası kesilmiyor. Günlük hayatımızı en çok etkileyen sosyal Medya’da yalan yanlış paylaşımlarla vatandaşları korku ve endişeye sevk ederek kaos ortamı yaratmaya çalışanlar, ilk bilginin kendi sayfaları üzerinden paylaşılarak pirim elde edeceği düşüncesi ile korku ve panik üretmeye devam ediyorlar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüs hakkında her gün resmî açıklama yaparken bazı vatandaşlar verilen bilgiler dışında beyanlarda bulunarak kelimenin tam anlamıyla halkı galeyana getiriyor. Virüs sebebiyle ölenlerin sayısının yanlış olduğu, Türkiye’nin her vilayetinde koronavirüsü olduğu gibi sosyal medyada yapılan paylaşımlarla yayılan söylentiler, toplumumun her kesimini etkileyerek insanları tedirgin ediyor.

‘KORONA’ SORUŞTURMASI

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesapları üzerinden yalan bilgi paylaşımında bulunan 29 sosyal medya kullanıcısına “Genel güvenliği ve iç huzuru tehdit eder mahiyetteki maksatlı yayın, yalan haber ve paylaşımlar hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldı. Ülkemizin birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğu bu dönemde tüm Türkiye ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak sorumluluklarımızın bilincinde olmalıyız.

PAYLAŞ