Verimlilik için çalışıyorlar

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü’nün 2020 yılı hedefleri konulu Değerlendirme Toplantısı Simav Orman İşletme Müdürlüğünde yapıldı.

Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin başkanlığında düzenlenen toplantıya Orman Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İşletme Müdürleri katıldı.

Bölge Müdürü Hasan Keskin toplantıda; öncelikle Orman Genel Müdürlüğüne yakışır, kaliteyi ön planda tutan işler yapmamız gerektiğini belirterek, yapılan tüm iş kalemlerinde denetlemelerin zamanında gerçekleştirilmesi ve kaliteli mal üretimine öncelik verilmesini istedi. Keskin; orman depolarının düzen ve tertibine azami önem verilmesini, dikilen fidanların bakımının iyi takip edilmesini, yangın gönüllü eğitimlerinin İşletmeler bazında artırılmasını ve varsa malzeme eksikliklerinin tespit edilerek, en kısa zamanda tamamlanmasının sağlanmasını talimatladı. 7. aydan itibaren bütün satışların e – ihale ile yapılacağını dile getiren Bölge Müdürü Hasan Keskin, bu konuda hazırlıkların yapılmasını ve muhasebe servislerine talimat verilmesini, termin planlarının yapılarak, üretimlerin en geç Ekim sonuna kadar tamamlanacak şekilde planlanmasını, 1,5 ya da 2 metre boyunda kabuklu maden direk üretimine önem verilmesi gerektiğini söyledi.

2020 yılında; hem bulunduğumuz yere, hem orman köylümüze, hem de vatanımıza ekonomik ve sosyal faydası olacak dediğimiz faaliyetlerin çalışması içinde olalım diyen Bölge Müdürü Hasan Keskin;  2019 yılında yapılan çalışmalarda emeği geçen tüm personele emeklerinden dolayı teşekkür ederek, 2020 yılının çok daha iyi ve verimli bir yıl olacağına inandığını belirtti.

Toplantıda İşletme Müdürleri de kendi alanlarında yaptıkları çalışma ve program gerçekleşmeleri hakkında detaylı bilgiler verdiler. Toplantıda yapılan sunumlarda; damga gerçekleşmeleri, gençleştirme programları, üretim durumları, depo stok durumları, gelir gider durumları, silvikültür faaliyetleri, bal ormanları, mesire yerleri, orman zararlıları ile mücadele faaliyetleri, fidan dikim çalışmaları, okul bahçesi, cami ve ibadethane ağaçlandırmaları, orköy çalışmaları, kadastro çalışmaları, yol yatırım faaliyetleri, bina ve inşaat faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler verilirken; önemli başlıklar karara bağlandı.

Toplantı sonunda Şube Müdürleri de kendi Şube Müdürlükleri ilgili gerekli gördükleri bilgileri aktararak, uygulanmasını istediklerini konuları dile getirdiler. Toplantı Bölge Müdürü Hasan Keskin’nin ve Bölge Yardımcılarının kısa değerlendirmeleri ve başarı dilekleri ile sonlandı.

PAYLAŞ