Valilik’ten ‘Karantina’ kararları

Valilik’ten ‘Karantina’ kararları

Kütahya’nın Emet, Aslanapa ve Hisarcık ilçelerinde bazı mahalle ve köylerde alınan karantina karaları sonrasında 3 yerleşim yerinde hayat normale dönerken 3 köyde ise karantina süresinin uzatıldığı bildirildi.

Kütahya Valiliği tarafından yapılan açıklamada Emet, Aslanapa ve Hisarcık ilçelerinde bazı mahalle ve köylerde alınan karantina karaları sonrasında Emet’in Karabağlar, Aslanapa’nın Yalnızsaray, ve Hisarcık’ın Hasanlar köyünde hayat normale dönerken Şaphane’nin İnceğiz, Aslanapa’nın Ortaca köyündeki karantina süresinin ise 14 Haziran’a kadar uzatıldığı bildirildi.

Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Kabaklar köyünde karantina uygulaması kaldırılırken, Şaphane ilçesine bağlı İnceğiz köyünde başlatılan karantina uygulaması Şaphane İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla bir hafta daha uzatıldı.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yeni tip Korona virüsün (Covid-19) yayılmasını engellemek, sosyal izolasyonu sağlayarak vatandaşların sağlığını korumak için Emet ilçesine bağlı Kabaklar Köyünde 17 Mayıs itibarıyla uygulanan karantinanın sona erdiği belirtildi.
Açıklamada, 17 Mayıs’ta Şaphane ilçesine bağlı İnceğiz köyünde başlatılan karantina uygulamasının ise İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla bir hafta uzatıldığı, İnceğiz köyünde tedbir amaçlı uzatılan karantinanın 7 Haziran 2020 tarihinde saat 24.00’te sona ereceği duyuruldu.

SÜRE UZATILDI

Kütahya’nın Aslanapa ilçesi Yalnızsaray Mahallesi’nde karantina uygulaması kaldırılırken, Ortaca köyündeki karantina ise 14 Haziran tarihine kadar uzatıldı.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 tedbirleri kapsamında Aslanapa ilçesine bağlı Yalnızsaray Mahallesi’nde 17 Mayıs itibarıyla uygulanan karantinanın sona erdiği, Ortaca köyünde ise pozitif vakaların artışı nedeniyle tedbirlerin etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla 14 Haziran günü saat 24.00’e kadar karantina uygulamasının devam edeceği belirtildi.
Açıklamada, Aslanapa Ortaca köy yolunu kullanarak çevre köylere gitmek isteyen vatandaşların Karadiğin veya Pazarcık yol girişlerini kullanmaları istendi.

KARANTİNA SONA ERDİ

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Hasanlar köyünde 14 gün süreyle uygulanan karantina kaldırıldı.
Hasanlar köyünde Korona virüs (Covid-19) pozitif vakalar görülmesi nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca 16 Mayıs 2020 tarihinde saat 15.00’den itibaren karantinaya uygulaması başlatılmıştı.
İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Hasanlar köyünde 14 gün süreyle uygulamaya konulan karantinanın 30 Mayıs 2020 tarihi saat 15.00 itibarıyla kaldırıldığını duyurdu.

PAYLAŞ