Vali Işın, 2023 yatırımlarını değerlendirdi

Vali Musa Işın, Kütahya merkezin tek beldesi konumunda bulunan Seyitömer’de temaslarda bulundu.

Belediye ziyaret edildi

Vali Musa Işın, Seyitömer Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Halil Öztürk’ten beldenin genel durumu ve belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Başkan Öztürk, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Vali Işın’a teşekkür etti.

Muhtarların taleplerini dinledi

Valimiz Sayın Musa Işın, halkın beklentilerini birinci ağızdan dinlemek ve hizmetlerin daha etkin bir şekilde sunulmasını sağlamak amacıyla başlattığı Muhtarlarla İstişare Toplantısı’nın 5’incisini Seyitömer beldesinde gerçekleştirdi. 23 köy ve 3 mahalle muhtarıyla bir araya gelen Sayın Valimiz, talep ve önerileri dinleyerek iletilen sorunların çözümü için ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.

“Yatırımlar aksamadan devam ediyor”

Türkiye’de bu yıl yaşanan depremlere rağmen yatırımların aksamadan devam ettiğini belirten Vali Işın, Kütahya’da 2023 yılında gerçekleştirilen 9 milyarlık ihalede 5,5 milyar TL’nin ödendiğini ve projelerin sürdüğünü söyledi.

“Biz sizi yaşatırsak devletimiz yaşar”

Vali Musa Işın, 2001 yılından bugüne Kütahya’ya toplamda 57 milyar TL’lik yatırım yapıldığını belirterek, “Devlet felsefemiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın da sürekli vurguladığı gibi, ‘Biz sizi yaşatırsak devletimiz yaşar.’ Yaşatmak, sadece hayatta kalmak anlamına gelmez. Her yönden sizi yaşatmak, mutlu etmek, huzurlu kılmak devletimizin görevidir. Biz de bu konuda elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

“Sevgiyle yol alabiliriz”

Birlik ve beraberlik vurgusu yaparak Türk örf ve adetlerinin yaşatılmasının öneminin altını çizen Kütahya Valisi Musa Işın, “Sevgiyle yol alabiliriz. Kin, haset ve kıskançlıkla bir yere varamayız. Birlik beraberliğimizi sağlam tutacağız. Küçük anlaşmazlıklar hayatımızı karartmamalı” ifadelerini kullandı.

“Sizin yüzünüz gülerse bizim de yüzümüz güler”

Devlet olarak vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirten Vali Işın, belediyeler, köyler ve muhtarlarla iş birliğini sürdüreceklerini söyledi. Vali Musa Işın, “Sizin mutluluğunuz bizim için büyük önem taşıyor. Sizin yüzünüz gülerse bizim de yüzümüz güler” dedi. Toplantıya; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mücahit Eracar, Seyitömer Belde Belediye Başkanı Halil Öztürk, ilgili kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ