Vali Çelik’in Kurban bayramı mesajı

Kütahya Valisi Ali Çelik Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada “Bizleri manevi iklimiyle saran, kaynaştıran ve kucaklaştıran Kurban Bayramı’na ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Milletimizin manevi değerlerinin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel, en anlamlı örneklerinin yaşandığı dini bayramlarımız; sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü duygularının güçlenmesine, toplumun birlik ve beraberliğinin pekiştirilmesine ve geleceğe daha da güvenle bakmamıza vesile olan özel günlerdir. Bizleri manevi iklimiyle saran, kaynaştıran ve kucaklaştıran Kurban Bayramı’na ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

MASKE VE HİJYEN KURALLARINA UYALIM

Tüm dünyayı ve ülkemizi saran Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun önerileri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda ilimizde alınan önlem ve tedbirler titizlikle takip edilmektedir. Ailemiz ve sevdiklerimizle sarılıp kucaklaşamayacağımız Kurban Bayramı’nda siz değerli hemşerilerimizden istirhamımız; maske, mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyet göstermeniz. Sarılıp kucaklaşacağımız ve yine bir arada olacağımız bayramlar alınan tedbir ve kurallara uyulduğu takdirde mümkün olacaktır.

TRAFİK KURALARINA UYALIM

Bayram sebebiyle seyahat edecek vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için ilimiz genelinde tüm tedbirler alınmış olup bayram sevincinin felakete dönüşmemesi için vatandaşlarımızdan trafik kurallarına hassasiyet göstermesini bekliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Kütahyalı hemşerilerimin, aziz milletimizin ve İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik eder, daha nice bayramlara sağlık ve afiyetle ulaşmaları temennisiyle saygı ve sevgilerimi sunarım.

PAYLAŞ