VALİ ÇELİK: MÜCADELEMİZ VATANDAŞIMIZIN DESTEĞİYLE GÜÇLENECEK

Kovid-19 salgınında Kütahya’daki son durum, mevcut çalışmalar ve uygulanan tedbirler Kütahya Valisi Ali Çelik başkanlığında değerlendirildi.
Kovid-19 Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı’na; Vali Yardımcısı Aydın Börü, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Sağlık Müdür Vekili Emrah Cumhur, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Müftü Vekili Tuğba Anatoprak, Halk Sağlığı Başkanı Mehmet Ertan Akça ile Halk Sağlığı Uzmanı Yüksel Altuğ katıldı.
Kütahya merkez ve ilçelerinin son durumunun değerlendirildiği toplantıda; İl/İlçe Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) çalışmaları, denetimler, hastaneler, alınan ve alınması gereken ilave tedbirler görüşüldü.
Salgını kontrol altına almak için çalışmaların büyük bir gayretle sürdürüldüğünü kaydeden Vali Ali Çelik, Kütahya’da özellikle 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların virüse yakalanma ve hastaneye yatma oranının yükseldiğine dikkat çekti. 
Salgınla mücadeleyi her bir vatandaşın ciddi bir sorumluluk ve görev olarak görmediği sürece başarıya ulaşılamayacağının altını çizen Vali Çelik, “Mücadelemiz vatandaşımızın desteğiyle güçlenecek” dedi. 

PAYLAŞ