ÖĞRETMENLER GÜNÜ TAVŞANLI’DA KUTLANDI

Öğretmenler günü dolayısıyla düzenlenen program sonrası açıklamada bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler; “Ülkemizin, milletimizin teminatı gençlerimizi geleceğe hazırlayan tüm Öğretmenlerin Gününü kutluyor, kendilerine Tavşanlı halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle Tavşanlı’da bir dizi etkinlik düzenlendi. İlk olarak okul müdürleri ve öğretmenler Atatürk Anıtına çelenk sundu, 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızı seslendirdi.

Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan programın ikinci bölümü ise yeni hizmet binasının bahçesinde gerçekleştirildi. Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Milli Eğitim Müdürü Salim Karaboğa yaptı.

Öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmenler yemin ettikten sonra hizmet süresini doldurarak emeklilik kararı alan öğretmenlere şilt ve hediyeler takdim edildi.

Program Tavşanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Belediye Başkanı Mustafa Güler ile şube müdürlerinin yıl içerisinde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere sundukları hediye ve başarı belgesi merasimiyle son buldu.

“GÜÇLÜ NESİLLERE İHTİYACIMIZ VAR”

Başkan Mustafa Güler, ilçede hizmet veren tüm öğretmenlere teşekkür ederek; “Eğitim alanına yapılacak her türlü katkı, ülkemizin geleceği adına yapılan en büyük yatırımdır. Çünkü eğitim ve öğretime gerekli önemi vermeyen toplumlar, hiç bir kazanımlarını ellerinde tutamazlar. Dolaysıyla daha güzel yarınlar için her bakımdan güçlü yeni nesillere ihtiyacımız var. Bu kapsamda fikri hür, vicdanı hür, çalışkan nesillerin yetişmesinde emeklerini esirgemeyen kıymetli öğretmenlerimizin günün kutluyorum” dedi

PAYLAŞ