VALİ ALİ ÇELİK’TEN GEDİZ BELEDİYESİNE ZİYARET

Kütahya Valisi Ali Çelik ve beraberindeki heyet, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak’ı makamında ziyaret etti.

Kütahya Valisi Ali Çelik’i, belediye hizmet binası önünde Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak ve Belediye Meclis Üyeleri karşıladı.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Vali Çelik’e, Kütahya Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Kütahya İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Kırbaç, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak ve Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal eşlik etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, İlçemizde yapımı devam eden ve yapımı tamamlanan projeler hakkında Vali Ali Çelik’e bilgiler vererek, Murat Dağı’na yapılacak olan Kayak Evi Projesini anlattı. Proje hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

İlçemizde incelemelerde bulunan Vali Çelik ve beraberindeki heyet, Gediz Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek, Gediz Organize Sanayi Bölgesi̇ Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başol’dan Gediz OSB’nin planlanan yatırımları ve istihdam hedefleri hakkında bilgi aldı. Ziyarete, Gediz Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başol, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Gökhan Değirmenci ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Kütahya Valisi Ali Çelik ziyaretler kapsamında Gediz Abide Köyündeki İl Özel İdaresine ait asfalt üretim şantiyesini ziyaret etti. Vali Ali Çelik’e, İl Özel İdaresi Genel Genel Sekreteri Murat Koyak ve İlçe Özel İdare Müdürü Mevlüt Erkut şantiye ile ilgili bilgiler verdi.

Ardından Gediz Ilıca Termal Tatil Köyü 1. Etap inşaatına geçen Vali Çelik Termal Tatil Köyü 1.Etap proje kapsamında yapımları devam eden; erkek ve bayan hamamları, aquapark, camii, restoran ve ticaret alanları inşaatlarında incelemelerde bulunarak yetkililerden çalışmalar hakkında geniş bilgi aldı.

Aynı zamanda İl Özel İdaresi tarafından yapım çalışmaları başlatılan Ilıca Kaplıcası Kızılüzüm Köyü yol genişletme çalışmalarını yerinde incelediler.

Daha sonra Şehid J.Onb. Hüseyin Gürlekli’nin ailesine ziyaret gerçekleştirildi.

Şehit ailesi ziyaretinden sonra İlçemiz ziyaretleri kapsamında son olarak bölgenin en önemli turizm merkezi olan Muratdağı Termal Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunarak, yeni sezon çalışmaları ve yapılacak olan kayak pistleri hakkında Başkan Akçadurak’tan bilgi alarak, fikir alışverişinde bulunuldu.

PAYLAŞ