TÖMER öğrenci bir araya geldi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi 2019 – 2020 akademik yılında 9 ay süren eğitimin sonucunda Türkçe kurslarını tamamlayarak C1 düzeyi sertifika almaya hak kazanan öğrenciler için düzenlenen yemeğe DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal da katıldı.

DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, mezun olan DPÜ TÖMER öğrencileri için düzenlenen yemeğe katıldı.

Dumlupınar Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Atilla Batur, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şahmurat Arık, TÖMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Uslu ve öğrencilerin katıldığını bildirdi.

“BAŞLADIĞIMIZ ÇALIŞMAYI BURADA OLDUĞUNUZ SÜREYLE SINIRLI GÖRMEYİN”

İlki gerçekleştirilen buluşmada Prof. Dr. Kâzım Uysal konuşmasında öğrencilerin 9 ay gibi kısa bir sürede akıcı bir Türkçe konuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:
Sizlerin ülkemize, üniversitemize gelerek önce Türkçe öğrenmesi daha sonra üniversitemiz fakültelerinde eğitim alarak ülkenize dönmesi hepimiz için bir gurur kaynağıdır. Sizler ülkelerinize hizmet ederken bizlerin fahri temsilcisi olacaksınız. Birlikte başladığımız bu çalışmayı burada olduğunuz süre ile sınırlı görmeyin. Ömrümüzün sonuna kadar bizler bu birlikteliğin meyvelerini toplamaya devam edeceğiz. Ülkeniz ile Türkiye arasında var olan ilişkilerin ilerletilmesinde, daha iyi ilişkilerin kurulmasında sizler de rol alacaksınız. Ancak bu şekilde burada aldığınız eğitimin hakkını vermiş olacaksınız. Bizler sizleri ülkemizde, şehrimizde ve üniversitemizde misafir etmekten mutluluk duyuyoruz.

Hepinizi tebrik ediyorum. Sizlerle başlayan bu yürüyüş artarak devam edecek. Bu yıl için hedefimiz 5 bin öğrenciyi üniversitemizde ağırlamak. Yeni gelen öğrencilerimize örnek olarak, yardımcı olarak onların buraya uyum sağlamalarında size önemli görevler düşüyor. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, bundan sonraki gerek eğitim öğretim hayatınızda gerekse iş hayatınızda her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Prof. Dr. Uysal, daha sonra mezun öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi. Buluşma, bu etkinliklerin devam etmesi dilekleriyle sona erdi.

PAYLAŞ