TOKİ’DEN KONUT SATIŞI

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Kütahya’nın da aralarında bulunduğu 3 farklı şehirde alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için konut satışı gerçekleştiriyor. Açık satış ile yapılan bu konut satışlarına başvuru önceliğine göre hak tanınıyor.

TOKİ tarafından Ekim satış listesinde yer alan 3 konut için başvuru yapacak vatandaşlar projeye göre yüzde 10 ile yüzde 25 arasında bir peşinat ödemesi yapacak eri kalan borçlar ise 120 ay vade ile ödenecek.

TOKİ’den kurasız ev almak isteyenler için düşük taksitlerle konut satışı yapılıyor.  Alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için ilan edilen bu konu satışlarında 2+1 daire satışları gerçekleştirilecek. Kurumun alt gelir grubu konut satış kurallarına göre yapılacak satışlarda vatandaşlara açık satış yöntemi ile ev sahibi olmaları sağlanıyor. 

TOKİ’DEN ALT GELİR GRUBU KONUT SATIŞI

TOKİ tarafından satışa çıkarılan bu konutlar Denizli’nin Çardak İlçesinde yer alan TOKİ projesinden, Kütahya’nın Dumlupınar İlçesinde yer alan TOKİ Projesinden ve Tokat Merkez TOKİ projesinden yapılacak.  Başvuru önceliğine göre devam eden satışlar için vatandaşlar başvurularını 31 Aralık tarihine kadar yapabilecekler. Ancak satışa çıkarılan konut sayısı sınırlı olduğundan satışlar tamamlandığında ilan yayından kaldırılacak. 

TOKİ Başkanlığı’nın 3 ilde satışa çıkardığı alt gelir grubu konut satışlarında belli bir oranda peşinat ve belli tutarda aylık taksit ödeyerek borçların ödenmesi sağlanıyor.

Söz konusu konut satışları ile ev almak isteyen vatandaşlar başvurularını Ziraat Bankası veya Halkbank şubelerinden yapacaklar. Başvuru öncesinde satış detaylarına ise TOKİ’nin web sitesinde yer alan satışlar bölümünden ulaşılabilecek.

PAYLAŞ