Tesisler yenilendi

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık korona virüs süresince Kütahya’da vatandaşların evde kaldığı süre içinde belediye çalışmalarına hız verdi.

Ülkemizi ve şehrimizi tehdit altına alan Covid salgını sürecinde vatandaşlar evde kaldığı süre içinde Kütahya Belediyesi çalışmalarına hız verdi. Bu süreç zarfında Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık vatandaşların kaliteli bir yaşam sürmesi için belediye ye ait tüm tesisleri baştan sona yeniledi ve yenilemekle kalmayarak yeni yaşam alanları da oluşturdu. Kütahya Belediyesi Sosyal Tesisleri, Çamlıca Tabiat Parkı, Kütahya Kalesi ( Hisar) ve Belediye Fitness – Spor Salonları yenilendi.

BELEDİYE BOŞ DURMADI

Belediye Sosyal Tesisleri içerisinde yeni bir alan oluşturan belediye Başkanı Işık sosyal tesislerin çevresini ve çehresini bu süreç zarfında yeni yaşam alalarını da içine katarak Kütahyalı vatandaşların beğenisine sundu. Yeni Normal hayatla birlikte evde vakit geçiren Kütahya halkı sosyal tesislerin bu halini görerek yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Işık’a teşekkür etti. Vatandaşlar “biz evde kaldığımız süre içinde belediye boş durmayarak bizlere kaliteli alanlar oluşturmuşlar emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

HİSARA YÜRÜYÜŞ YOLLARI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık çalışmalarına sadece Belediye Sosyal Tesisleri ile kalmayarak Kütahya kalesi (Hisar) içerisinde de birçok alanda düzenleme ve yeni çalışmaları da beraberinde getirdi. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Antik dönem, Bizans, Selçuklu, Germiyanoğluları ve Osmanlı Devleti’nde de önemli yeri olan tarihi Kütahya Kalesinde devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi. Maruf Mahallesi İshak Fakih Camiinden kalenin içlerine doğru yapılması planlanan yürüyüş yolları ışıklandırma çalışmaları ve kale içerisindeki çevre düzenleme çalışmalarının proje çerçevesinde adım adım ilerlediğine vurgu yapan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, burçlarda ve beden duvarlarında restorasyon çalışmaları devam eden kalenin en kısa sürede güzelleştirilmesi için çalışmaların daha da hızlandırılacağını ifade etti.

TURİZME KATKI SAĞLAYACAK

Kütahya’nın en önemli tarihi eserlerinden olan Kütahya Kalesindeki restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kütahya turizmine önemli katkı sağlayacağını vurgulayan Başkan IŞIK, Kale ve çevresinin düzenlenmesi çalışmaları konusuna hassasiyetle yaklaşıyoruz. Kütahya’nın böyle bir değere sahip olması ilimiz için büyük bir avantaj ifadelerini kullandı. Yukarı, iç ve aşağı kale olmak üzere üç bölümden oluşan kalenin sık yerleştirilmiş burçları, moloz-kesme taş karışımı ile tuğla sıralardan oluşmaktadır. Kütahya Kalesi Evliya Çelebiye göre 72 burca sahiptir. Burçlar çok sık aralıklarla yerleştirilmiştir. Kütahya Kalesinde ayrıca iki çeşme, iki mescit ve Cumhuriyet Döneminde yapılmış bir döner gazino ve kır kahvesi bulunmaktadır.

FİTNESS VE SPOR SALONLARI YENİLENDİ

Kütahya Belediyesi bu zor süreçte ve Kütahya halkının evde geçirdiği vakitleri de düşünerek spor severlerin hizmetine sunduğu imkanlar çerçevesince bay ve bayan spor salonlarını baştan sona yenileyerek Kütahyalı vatandaşların daha rahat spor yapmalarını amaçlamak için fitness salonlarını ve spor salonlarını hem dezenfektan ve hem de tüm spor aletleri başta olmak üzere bina içerisinde de yenilemeler yaparak sporu ve sporcuya gösterdiği özeni bir kez daha vurgulamış oldu.

ÇAMLICA TABİAT PARKI KÜTAHYALILARI BEKLİYOR

Birçok şehirde doğal yaşam alanlarının yapay olarak yapıldığı şehirleri görüyoruz. Şehrimiz yüzde 73’ü ormanlarla kaplı olması Kütahyalıların en büyük şansı, hal böyle olunca Çamlıca Tabiat Parkı ilk akla gelen mesire ve piknik alanlarından vazgeçilmez ve ilk akla gelen alanlardan bir tanesi oldu. Bu sayede yapılan doğa yürüyüş alanları da şehrimiz ve insanımız açısından çok kıymetli, Kütahya Belediyesinin hizmetlerinin bir tanesi de doğal kaynakları korumak oldu. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ta vatandaşların doğadan uzak yaşamalarına gönlü el vermemiş olacak ki Çamlıca Tabiat Parkını vatandaşların vakitlerini en güzel geçirmeleri için kolaylıklar sunmuş. Çamlıca da bulunan Kütahya Belediyesine ait restoranlar dahil tabiat parkı içerisinde vatandaşların rahatça dinlenmeleri için piknik alanları ve çocuklarında unutulmadığı çocuk parkları kısaca tüm Çamlıca Kütahya belediyesi ekiplerince elden geçirildi. Belediye Başkanı Işık’ın talimatı ile bundan önceki dönemlerde âtıl duran birçok tesisi şimdi insan seline kavuşarak vatandaşların restoranlarda kaliteli ve sağlıklı yiyeceklerle doğanın ve Kütahya’nın eşsiz manzarası ile hem yürüyüş hem de acıktıklarında restoran hizmete açılarak Kütahyalıların evde kaldığı süre zarfında doğa ile özlemini buluşturarak hasret gidermelerine vesile oldu.

PAYLAŞ