Tavşanlı leblebisi tanıtılacak

Ülke TV’nin sevilen programlarından “Değerlerin Daveti” programında Tavşanlı Leblebisi tanıtılacak. Zafer Kalkınma Ajansı’nın (ZEKA) projesi kapsamında Kütahya’ya gelen çekim ekibi gün boyu Tavşanlılı üreticilerle sohbet edip üretim aşamalarını görüntüledi.

Hafta sonları saat 10:30’da yayınlanan program gelecek ay ekranlara taşınacak. Çekim ekibine Tavşanlı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’de destek sunarken, Başkan Mustafa Güler’de bir demeç vererek Tavşanlı leblebisinin ülke ekonomisindeki değerini anlattı.

Öğle saatlerinde çekim ekibine eşlik eden Başkan Yardımcıları Naci Erarslan ve İsmail Aka ile Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz’da Ülke Tv yöneticilerine, program yapımcılarına ve leblebinin anlatılacağı programa katkı sunan üreticilere teşekkür etti.

‘DEĞERLERİN DAVETİ’ TELEVİZYON PROGRAMININ AMACI

Türkiye’nin coğrafi işaretlerle patentlenerek uluslararası koruma altına alınan ve tescillenen yerel değerlerinin tanıtımına ve ulusal birliğine katkı sağlayan Değerlerin Daveti programı hafta sonu 10:30’da Ülke TV ekranlarında… Ülkenin tarım ürünlerinden, endemik türlerine, geleneksel el sanatlarından yöresel lezzetlerine varıncaya kadar tüm yerel değerleri izleyicisiyle buluşuyor. Değerlerin Daveti programı, yerel değerleri tanıtarak, yurt içi ve yurt dışı pazarlarında markalaşma çalışmalarına destek olmayı amaçlıyor. ‘Değerlerin Daveti’ ile tüm üreticiler, sanatçılar, henüz patentlenmemiş veya az bilinirliğe sahip yerel değerleri üreten kişi ve kurumlar, ihtiyaç duydukları destek ve teşviklerden haberdar edip bilinçlendiriliyor.

PAYLAŞ