TASDİK ÜCRETLERİ DÜŞÜK TUTULMALI

Gelecek Partisi İl Başkanı Serdar Seven pandemi sürecinde büyük sıkıntılar çeken işletmelerin Aralık ayı sonunda defter kayıtları konusunda bir kez daha benzer sıkıntılar çekeceğinin altını çizdi ve Mali Müşavirler Odasını gerekli önlemleri almasını ve bu yıl ki ücretlerin düşük tutulması için çağrıda bulundu.

Covid-19 pandemisi nedeniyle işletmelerin çok sıkıntıları günler geçirdiğini ve geçirmeye de devam edeceğini belirten Gelecek Partisi İl Başkanı Serdar Seven tüm vatandaşlarımızın yerel esnafa olan desteklerinin devam etmesini isterken, Aralık ayı içerisinde yapılması zorunlu olan defter tasdik ücretleri konusunda Mali Müşavirler Odasını ücretler konusunda işletmelere yardımcı olmalarını istedi.  

TASDİK ÜCRETLERİ DÜŞÜK TUTULMALI

Gelecek Partisi İl Başkanı Serdar Seven; “ Esnaflarımızın uzun zamandır kazanç durumlarının sıfır olması fakat giderlerin her geçen gün artarak devam etmesi tüm işletme sahiplerinin belini bükmeye devam ediyor. Devletimiz bu pandemi döneminde her ne kadar yerel esnafları destekleyecek programlar başlatsa da bu programlarda bahsedilen nakdi yardımların adaletli dağıtılmadığı ve nokta çözümden çok uzak olduğunu maalesef görmüş bulunmaktayız” dedi.    

ESNAFIN YÜKÜNÜ AZALTALIM

Gelecek Partisi İl Başkanı Serdar Seven; “Ben bu açıklamamı özellikle Aralık ayı içerisinde işletme sahibi kardeşlerimizi bekleyen bir sıkıntıya şimdiden dikkat çekmek için yaptım. Malum olduğu üzere Aralık ayı içerisinde esnaf kardeşlerimizin defter tasdikleri dönemi geliyor. Son bilgilere göre defter tasdiklerinden 1.000 TL’den fazla para alınacağı yönünde. Ben Gelecek Partisi İl Başkanı olarak şimdiden Mali Müşavirler Odasındaki yetkilileri günümüz sıkıntılarını görmeye ve bu konuyu göz önünde bulundurarak defter tasdik ücretlerini belirlemeye davet ediyorum. Esnaf kardeşlerimizin üzerinde maddi yükü ne kadar azaltırsan geleceğimiz için o kadar büyük bir yatırım yapmış olacağız” dedi.

PAYLAŞ