MİSLİ.COM’A TARAFTARDAN TEPKİ

2 ve 3. Liglerde isim ve yayın hakkının Misli.com’a verilmesi ile takımlara maddi kaynak oluşturulması planlanmış fakat yapılan uygulamalar tüm takımların taraftarları tarafından protesto ile karşılanmıştı. Her hafta gruplardaki en az iki maçın canlı yayınlaması haberleri yapılırken hali hazırda Bld. Kütahyasporun da içerisinde bulunduğu2. Grupta hiçbir takımın maçının net bir şekilde yayınlanmaması tüm spor camiaları tarafından tepki ile karşılanıyor. 

Bld. Kütahyaspor’un en eski taraftar grupları arasında yer alan Grup Mavi Şimşek sosyal medya hesaplarından Misli.com’un verdiği sözleri tutmaması ve maçları yayınlamak isteyen radyo ve televizyon kanallarına izin vermemesini eleştirdi. Pandemi sebebiyle tribünlerde olamayan taraftarlar takımlarını en azından televizyon kanallarında ya da sosyal medya üzerinden izlemek istediklerini ve misli.com’un bu sert ve anlaşılmaz tavırları yüzünden takımlarından uzak kaldıklarının altını çizdiler. Grup Mavi Şimşek taraftarları tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi. 

MİSLİ MISLI FİYASKO!!

 Grup Mavi Şimşek Taraftarları; “Sezon başında büyük bir basın toplantısı ile TFF Başkanı Nihat Özdemir ile eski TFF Başkanı, misli.com sahibi Yıldırım Demirören 2. Ve 3.Liglerle yapılan isim ve yayın anlaşmasını duyurdular. Ligin marka değerinin arttırılması ve takımlara büyük gelir getirecek bir anlaşmadan bahsedilmesine karşın, birçok konuda olduğu gibi bu fiyasko ikili yine bu konuda da sınıfta kaldı.

   Ligin 12.haftasına girilirken Bld. Kütahyaspor’un ligde yalnızca bir maçı (Darıca Gençlerbirliği Spor) yayın programına dahil edildi. Spikersiz, kötü bir açıdan zaman zaman kararan ekran eşliğinde seyredebildiğimiz maça bile sonraki dönemde hasret kaldık. Pandemi nedeniyle stadyumlara seyirci alınmadığı bu dönemde birçok futbolsever şehrinin takımına hasret bırakıldı. Yerel kanallara ve sosyal medya platformlarına yayın izni verilmedi. Ligde üst sıraları yakından ilgilendiren Yomra Spor maçımız programa dahil edilmedi ve biz buna şaşırmadık. Lakin bir başka grupta namaglup lider Soma Spor ile lig ikincisi İçel İdman Yurdu arasında oynanacak haftanın en kritik maçının dahi programa alınmamış olması bu platformun saçma sapan keyfi bir uygulamadan ibaret olduğunu gözler önüne sermiştir.

   Misli.com aldığı yayın haklarının altında ezilmiş, eline yüzüne bulaştırmıştır. Kendilerine tüm futbolseverler adına çağrımız, bu işi beceremediklerini beyanla geride kalan 12 haftada eziyet ettikleri camiamız da dahil olmak üzere, tüm mağdur kulüplerden özür dileyerek bu işi layıkıyla yapabilecek yerel kanallara bırakmalarıdır” dediler.

PAYLAŞ