Tarımsal kurs açılıyor

Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kütahya İŞKUR İl Müdürlüğü ve Simav Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü protokol yaparak 4 adet tarımsal kurs açacak.

Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Tokdemir; İlçe Müdürlüğü olarak tarımsal faaliyette bulunan kişilerin sertifikalı birey olmaları ve meslekleriyle ilgili teknik bilgileri öğrenmeleri açısından her yıl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzle birlikte kurslar açıyoruz. Açılan bu kurslara katılan kişilere kursun konusuna göre çok detaylı bilgiler veriliyor. Bu yıl da yine Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ve Kütahya İŞKUR İl Müdürlüğümüz ile beraber Mantar Yetiştiriciliği, Seracılık, Sert Kabuklu Meyve Yetiştiriciliği ve Sürü Yönetimi Elamanı kursları açılacak. 

Bu kurslar için başvurular, İlçe Tarım Müdürlüğümüze ya da Halk eğitim merkezi müdürlüğüne yapılabilir. Kurslarımıza katılan kişilere, İŞKUR Müdürlüğü tarafından günlük 30 TL ücret ödenecek ve Genel Sağlık Sigortası yapılacak. Kurslarımız Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde saat 13 ile 19 saatleri arasında icra edilecek. Kurs sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olanlara, sertifika verilecek. Bu sertifika sahiplerine, bakanlığımızın uyguladığı destekleme ve hibelerde öncelik verilecek. Kursa katılmak için başvuru yapan kişiler arasından İŞKUR kriterlerine uygun kişiler 12 mart 2020 günü saat 10: 30 da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılacak seçimle belirlenecek” dedi.

PAYLAŞ