TARAFTARDAN BÜYÜK TEPKİ

Belediye Kütahyaspor forması ile çıktığı maçlarda attığı gollerle adını duyuran Güven Güner, 10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili yaptığı paylaşım sonrasında büyük tepki almıştı. Futbolcuya gerekli cezanın verilmesini isteyen Av. Şeref Han, bir eliyle Belediye Kütahyaspor atkısını tutup bir eliyle çakmağı gösterip yakma simgesi ile verdiği fotoğrafa taraftar gruplarının tepkisi ise büyük oldu.

Belediye Kütahyaspor’un vefalı taraftarları takımlarına ait logonu yakılması anlamına gelen resme büyük tepki gösterdi.

CHP’nin bir dönem Milletvekili Adaylığı için yarışan Av. Şeref Han, bir elinde Belediye Kütahyaspor atkısı bir elinde çakmakla poz verip sosyal medya hesabından; “Kütahyasporda Atatürk düşmanı futbolcu barındıranlara, hayatımın sonuna kadar hesap sorarım” ifadeleri ile yaptığı paylaşıma taraftar grupları sert tepki gösterdi.

Grup Mavi Şimşek ve Turkuaz taraftar grupları Av. Şeref Han’ın yaptığı paylaşım karşısında sessiz kalmadı.

“KENDİNE GEL EFENDİ! ARMA KUTSALDIR!”

‘Kendine gel efendi! arma kutsaldır’ başlığı ile yapılan paylaşıma sert tepki gösteren Grup Mavi Şimşek tarafından yapılan açıklama şöyle:

“10 Kasım’da Belediye Kütahyaspor futbolcusu Güven Güneri’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için hiç hoş olmayan bir paylaşım yaptığını herkesle birlikte bizlerde gördük. Bunun son derece yanlış olduğunu elbette gerekli yerlere anında bildirdik. Sonrasında ise bir futbolcunun yaptığı bu hatanın bedelinin büyük Kütahyaspor camiasına ödetilmekte ısrar edildiğini hayretler içinde izledik.

Takım Yozgat deplasmanı için yola çıkmışken, Yönetim Kurulu’nun olayı karara bağlamasını bile beklemeden camiamız hedef haline getirildi. Sosyal medyada futbolcumuz için edilen küfürler kimsenin hırsını bastırmamış olacak ki geçmişte Belediye Başkanlığı için de girişimde bulunan Avukat Şeref Han, haddini aşarak şanlı armamızın bulunduğu atkıyı ateşe vermiştir. Atkı bir şehrin namusudur, bilenler bilir; maharet kendine hediye edilen atkıyı yakmak değildir. Delikanlı olan, atkıyı boynumuzdan söker alır, öyle yakar! Biz de kendi ayıbımız der, boynumuzu bükeriz!

Kendisi bir avukat olarak, bu zamana kadar adaleti hep yakarak yıkarak mı aramıştır bilemiyoruz ama eğer öyleyse vay ki sizin savunduğunuz değerlere vay! Mustafa Kemal Atatürk hayatta olsa, kendisini sevmediğini söyleyen birine herhalde güler geçer ama asla ekmeğinden etmek için, bağlı olduğu kurumun değerlerini hedef almazdı. Hele ki bu topraklarda savaşmış, bu halkın manevi değerlerini bilen birisi olarak!

“Her görüşe saygı göstererek ortak akılla hareket etmeyi önceleyeceğiz” bu kişinin seçim öncesi kendi sözleridir. Şimdi soruyoruz; Görüşe saygını bizim kutsalımız armamızı yakarak mı gösterdin? Atkıyı yakmayı kendin mi akıl ettin, ortak aklın gazına mı geldin?

Herkes yaptığı hatanın bedelini elbette öder. Ama büyük Kütahyaspor camiasına ceza kesip bedel ödetmek; hiç kimsenin haddine olmadığı gibi, bu arma için mücadele etmemiş birinin haddine hiç değildir.

Mustafa Kemal Atatürk ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyet bizim de önceliğimizdir. Kütahyaspor ve arması da bizim manevi değerlerimizde her zaman en kutsal değerlerin hemen yanında, en önlerdedir. Bu kutsal değerlerden birine laf eden futbolcunun takımdan gönderilmesini isterken, bir diğer kutsalımız armamızı ateşe verenler kendilerine de aynı cezayı kesebilecekler mi merak ediyoruz!

Kişilerden önemli olan şanlı Kütahyaspor armasıdır ve biz camiamızın hedefe kenetlendiği ve üst üste maçlarını kazandığı şu dönemde herkesin artık susarak, Kütahyaspor’u yönetenlerin önünü arkasını düşünerek vereceği karara saygı duymasını bekliyoruz.”

“KUTSALDIR O ARMA! YAKIŞMADI ŞEREF HAN!”

“Kutsaldır o arma! Yakışmadı Şeref Han!” başlığı ile Grup Turkuaz tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Şanlı Kütahyaspor armamızın bulunduğu atkıyı yakar gibi elinde çakmakla poz veren, sözde gazetecinin “Avukat Şeref Han Belediye Kütahyaspor atkısını yaktı” laflarını sayfasında paylaşan Avukat Şeref Han’ın taraftarlarımızı üzüp tahrik eden, halkı kışkırtan ve bölen provakatif paylaşımlarını kendisine yakıştıramadık.

Kütahyaspor atkısını yakmak kimsenin haddine değildir, Şeref Han’ın da buna güce yetmez. Bu tür taraftarı tahrik edici, provakatif, halkı kışkırtıcı ve bölücü davranışlar şehrimize ve takımımıza zarar verir.

Şahısların hatası kulübe ve camiaya mal edilemez. Hatası olan varsa yönetim cezasını verir, buna da herkes saygı göstermek zorundadır.

Kütahyasporumuz, üzerinden reklam, siyaset ve şov yapılacak yer değildir. Herkes haddini ve yerini bilmek zorundadır.

Makamı ve mevkisi ne olursa olsun Kütahyaspor konusunda samimi olanları takımımıza zarar verecek girişimlerden uzak durmaya, kulübümüzün yararına olacak faaliyetlerde bulunmaya davet ediyoruz.”

PAYLAŞ