SITKI USTA VEFATININ 10’NCU YILINDA ANILIYOR

UNESCO tarafından Yaşayan İnsan Hazinesi ödülüne layık görülen Sıtkı Olçar (Usta) vefatının 10’ncu yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde düzenlenen programla anılacak.

Kütahya çinisini, kültürünü ve değerlerini tanıtmak için Türkiye’nin  dört bir yanında yaptığı çalışmaları ülke sınırlarını aşan ustalık serüvenini 10 yıl önce noktalayan merhum Sıtkı Olçar (Usta) vefatının ölüm yıl dönümünde anılacak.

Türkiye’yi etkisi altına alan COVİD-19 korona virüsü salgını dolayısı ile sosyal mesafe kuralları çerçevesinde düzenlenecek anma 20 Kasım günü Afyon Kocatepe Üniversitesinde düzenlenecek.

Konuyla ilgili program hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Nida Olçar; “Takvimler Kasım’ı gösterdi mi hüzün ayıdır benim için, tüm sevdiklerimi toprağa verdiğim ay içim acır Geçmez bir türlü Kasım ”İnsan isminin Anıldığı Son Ana Kadar Yaşar “ derdi Rahmetli Babam Sıtkı Usta ! Vefatının 10. Yıldönümünde Rahmet ile dualarımızla kalbimizdesin (15.11.2010) Bu yıl Covid tedbirleri nedeni ile 20 Kasım 2020 saat 16:00 da Afyon Kocatepe Üniversitesinden Sıtkı Usta’yı canlı yayında dostlarıyla hep birlikte anacağız” dedi.

PAYLAŞ