TAPU DEVRİ YAPILAN BİNALAR HEMEN YIKILIYOR

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yürüttüğü yıkım çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Kütahya Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yürüttüğü yıkım faaliyetleri hakkında Kanal 43’e açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; Kentsel Dönüşüm kapsamında 1. etap dönüşüm yapılacak mahallelerimiz olarak geçmiş dönemde belirlenmiş olan Vefa Mahallesi, Osmangazi Mahallesi ve Sultanbağı Mahallemizden 1453 Konutlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızla karşılıklı taşınmaz devri yöntemiyle bugüne kadar 900’e yakın taşınmazımızı sahiplendirdik. Bunlar içerisinde Vefa Mahallemizdeki oturan hak sahibi vatandaşlarımızın tapularını kendilerine teslim ettik, yıkım faaliyetlerini belediyemiz başlattı. Daha sonra belediyemize tapusu geçen taşınmazların yıkım işlerini bir ihale ile başka firmaya verdik. Ama Osmangazi Mahallemizde bugüne kadar yaklaşık 140 taşınmazımızın yıkılacak şekilde işlemleri tamamlandı. Bunlardan 48 adedini yıktık, halen 11 binamızın yıkım faaliyetleri devam ediyor. Diğer yaklaşık 90 civarındaki taşınmazında işlemleri tamamlanıp tapuları belediyemize devredildikçe yıkım faaliyetleri aynı şekilde sürdürülecek. Özellikle Osmangazi Mahallemizde bazı asayiş sorunlarının yaşandığı gerçeğini belediye olarak bizde biliyoruz, Emniyet Müdürlüğümüz ve diğer vatandaşlarımız da biliyor. Ama şunun özellikle altını çizerek belirtmek istiyorum. Oradaki vatandaşlarımız tapularını alıp, tapularını bize teslim ettikleri tarihi takiben en kısa zamanda anahtarlarını bize teslim etmesi gerekiyor.

Anahtarını bize getiren vatandaşlarımızın anahtarını alır almaz hemen yıkım faaliyetlerini başlatıyoruz. Hak sahibi vatandaşlarımız tapu ve devir işlemleri tamamlandıktan sonra anahtarını bize teslim etmediyse bu asayiş sorunlarına zemin hazırlıyor.

Osmangazi Mahallemizdeki vatandaşlarımız ve diğer vatandaşlarımızdan istirhamımız işlemler tamamlandığında hemen belediyemize anahtarları teslim etsinler ki bizde aynı gün veya ertesi gün yıkım faaliyetlerimizi gerçekleştirelim. Böylece oradaki istemediğimiz olayların yaşanmasını hep birlikte önlemiş olacağız, ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ