Stat 10 bin kişilik oluyor

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Gazetecilerle bir araya geldi. Ak Parti İl Başkanı Ceyhun Gündeme dair bilgileri paylaştığı toplantıda önemli açıklamalara yer verdi.

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Fatih Oruç, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Melek Mankan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Kütahya’daki gazete temsilcileriyle bir araya geldi. Ceyhun açıklamalarında “şu an itibari ile eski stadın olduğu gibi tam tribünler dönecek. 7600 civarında oturan bir koltuk, ama ayakta da alındığı zaman yaklaşık 10 bin kişilik kapasiteye ulaştı” dedi. Kütahya için önemli bilgilerin paylaşıldığı toplantıda İl Başkanı Ceyhun’a gazeteciler soruları ile kamuoyunda merakla beklenen soruların cevaplarını aldılar.

BASIN GÜVENLİ BİLGİ DEMEK

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun “günümüzde sosyal medyadan kaynaklı birçok kirli bilginin oluştuğuna vurgu yaparak “internetin hızlanması ve sosyal medyanın gelişmesi anlamında her dakika size gigabaytlar, terabaytlar düzeyinde bilgi akıyor hele ki ciddi bir takipçisiyseniz ama bu bilginin doğruluğu yüzde 70’ler düzeyinde olduğunu görüyorsunuz. Dolayısıyla gazetecilerin elinden çıkan haberlerin yüzde 100 doğruluğuna inanarak sizin gazetelerinizde okuyoruz. Haberlerinizi takip ediyoruz. Bize gelen mesajları sizden geldiğinde gerçekten doğru olduğunu algılıyoruz” dedi.

STAT 10 BİN KİŞİLİK OLUYOR

Stadımızla ilgili olarak gönlümüz o şekilde kalmasına razı olmadı. Eski sistemi yani tamamının dolaştığı tribün sisteminin oluşması konusunda vekillerimizle bir toplantıda tekrar değerlendirdik. Stadın son durumu hakkında ise, şu an itibari ile eski stadın olduğu gibi tam tribünler dönecek. 7600 civarında oturan bir koltuk, ama ayakta da alındığı zaman yaklaşık 10 bin kişilik kapasiteye ulaştı. Eski stadımız 5900 kapasitedeydi. Bu anlamda merkezde bir yerde bizim profesyonel lig maçlarını oynayabilecek stadyumumuzda oluşmuş olacak. Zaten şu haliyle maçlara müsait, ama sonrasında da maçlar oynanırken tribünlerin yapımı devam edecek dedi.  

TFF’NİN KARARINDA DÖNÜŞÜN OLMAYACAĞINI BİLİYORDUK

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun “Belediye Kütahyaspor ile ilgili durumu duyunca Belediyemizle ortak bir çalışma yürütelim gibi bir durum olmadı. Ama biz bu manada vekillerimiz ile bir değerlendirme yaptık. Kendileri görüşmeler yaptılar. Ama bu görüşmelerin sonucunda şöyle bir hava zaten oluşmuştu. Federasyonun bu kararı konusunda verilmiş bir karar olduğunu bundan geri dönüşün kesinlikle olmayacağının haberini biz aldık. İktidar partisi olarak kapısında ağlamak, kapısını yumruklamak, iktidar partisine yakışır bir durum değil! Ama bunun takibini yapmak bize düşen bir görev. Bu konu ile ilgili oradaki haber kaynaklarımızdan da gerekli girişimler manasında temasa geçtik. Ama bunun kesinlikle geri dönmeyeceği konusunda biz zaten bir bilgi aldık” dedi.

BELEDİYEMİZİN ÇABALARINI DA BURADAN TAKDİR EDİYORUM

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Ceyhun “Belediyemizin çabalarını da buradan takdir ediyorum. Sağ olsun, belediyemiz Kütahyaspor’umuza ciddi destek oluyor. Bu manada gidip kendisi de sonuna kadar girişimlerde bulundu. Ama maalesef bu süreç böyle yürümemiş oldu. Üzüldük mü? Üzüldük. Ama maalesef alınmış resmi bir karar var. Bu karar hükümetle ile ilgili de bir karar değil! Federasyonun verdiği bir karar kendi şahsi kararım olarak söylüyorum kararı doğru karşılamıyorum. Çünkü önümüzde 4 maç vardı daha, bu mana da şampiyon olmamız çok yüksekti. Burada Play-Off düşünülebilirdi. Federasyon maalesef bağımsız bir kurum bu kararları alıyor alırken de neleri değerlendiriyor. Çok fazla sporla işli dışlı değilim ama Kütahyaspor’umuzu çok seviyorum. Keşke böyle olmayıp ta Play-Off olsaydı.

HAMBURGER FİRMASINDA SIKINTI YOK

Organize sanayi bölgelerimizde incelemelerde bulunarak notlarımızı aldık. Ama Kütahya kamuoyunun yakından takip ettiği hamburger firması mevzusu vardı. Bizim insanlarımız nedense hep böyle bardağın boş tarafından bakıyor. “Gidiyor, kaçtı” gibi ama inanın çok yakından takip ediyorum. Bizzat arıyor ve ulaşıyorum. Hatta firma sahipleri ile birlikte bir yurt dışı seyahatimiz olabilir çünkü biz onlardan bu arada ikinci bir yatırım daha yapmaları için söz aldık. Buradaki yatırım sonuçlandıktan sonra inşallah Zafer OSB’ye de çalışma yapmaları için kendileri ile konuştuk. Bayram sonrası hemen hafriyat çalışmalarına tekrar başlıyorlar. Yaklaşık 750 bin metreküp daha toprak almaları ve patlatma yapmaları gerekiyor. Bu anlamda hiçbir engel yok. Hemen başlayacaklar.

BİR ARA PİK SEVİYESİNE ULAŞTIK

Yine covid-19 anlamında Belçika’da görüyorsunuz İtalya’da, İspanya’da tedbirler geri getirildi. Ben üzüldüm ve kendi adımıza da endişelendim. Bir anda rahatlayıverdik. Şu an da gidişatımız bir ara pik yapmıştık ama şu an normal gidiyoruz. Ama bunun tekrar ikinci havasının oluşmaması gibi bir garantimiz yok! Tekrar bu tedbirler konusunda ben uyarıyorum. Temizlik çok önemli, mesafe çok önemli, en azından bu konuda biz dikkatli olalım. Bu anlamda inşallah tez zamanda bu beladan kurtulalım.

ASLA BU BİR ŞOV DEĞİL!

Yine değinmeden de geçemeyeceğim Ayasofya’mızı da açtık. Papanın tepkisinden New York Times’ın tepkisinden UNESCO’nun değerlendirmesine kadar, asla bu bir şov değil! Bunu söylemek istiyorum. Sonuçta bir toplumun bir kesimin büyük bir beklentisiydi. Ben bunun yerine getirilmesinden dolayı çok memnunum buda bir nevi hürriyetin iade edilmesi anlamında düşünüyorum. Çünkü o mekân orada duruyordu. Hepimiz önünden geçip gidiyorduk. Şu anda olmasıyla sanki fonksiyon kaybı oluşmuş gibi düşünmeyin biz açılışına gittik vatandaşın arasındaydık. Sonrasında da içeri girmek nasip oldu. Yani bir yere halı serilmesiyle oranın yabancılar tarafından gezilip görülmesi ortadan kaldırılmış olmadı. Yürek yangınımız ortadan kalkmış oldu. Ülkeye bir moral olmuş oldu.

EYLÜL AYI İTİBARİ İLE KONGRELER BAŞLAYACAK

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun kongre tarihleri ile ilgili sorulan soru üzerine pandemi döneminden dolayı genel merkeze bir tarih verdik ve onaylandı. Ama sonrasında herhangi bir değişiklik olur mu bilemem, bunu genel merkez ile tekrar teyidini alarak sizlerle paylaşacağım dedi. Ama eylül ayı itibari ile başlayarak ekim ayı sonunda tüm ilçeler bitmiş olacak dedi. Sanırım bir iki ay sonrasında da bizim il kongremiz gerçekleşecek. Kadın kolları kongrelerimiz, gençlik kolları kongrelerimiz var. Bu senenin sonu aralık ayına kadar tüm kongrelerimiz sonlanır diye düşünüyorum dedi.

İNŞALLAH GÜZEL BİR MEYDANA KAVUŞACAĞIZ

Zafer Meydanı projesi bakanlık iş birliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İl Özel İdare ve Valilik iş birliği ile oluşturulmaya çalışıyor. O anlamda yetkililer geldiler. Belli kriter ve ölçümler yapıldı. Şu anda Zafer Meydanı için bir avam proje çalışıyorlar. Daha sonra inşallah bunun kamuoyuna yansımalarını, tepkileri, Üniversite ile görüş alınması mimarlar odasının görüşlerinin alınması gibi yerel faktörlerden de ben bir değerlendirme yapılacağını düşünüyorum. Sonuçta bu meydanı biz kullanacağız. İnşallah güzel bir meydana kavuşacağız.

TURİZM MASTER PLANI ÇIKARILIYOR

Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun “Turizm master planı oluşturulması konusunda çalışmalarımız var. İnşallah bu oluşturulabilirse bütün turizm alanları birbirine bağlanmış olacak. Böyle olursa Yoncalı ile Dere köy, Eynal, Aizonai, belki Murat Dağı, Frigya o kadar değerimiz var ki, bu değerin topluca değerlendirildiği üst bakışla bakıldığı mastır planının oluştuğu bir durum Kütahya’da müthiş bir etki yapacaktır. Kütahya’da turizm akışına sebep olacaktır. Bu anlamda da alt yapısını hazırlamaya çalışıyoruz. İnşallah daha güzel şeyler olacaktır” dedi.

BİN 23 YENİ ÜYE Üyelik kampanyası başlattık beş günün sonunda bin 23 üye kazandırdık. Ben bu rakamı önemsiyorum. Bu bir teveccühü gösteriyor. Normalde oranın sinek avlaması lazım! Biz her gidişimizde görüyoruz bir bayram havasında insanlar gelip üye olmaya çalışıyorlar. İnşallah olumlu bir şeyler gidiyor. Yeterli mi? Tabi ki değil! İnşallah bundan so

PAYLAŞ