STADYUMDA OYNANAMAZ KARARI VERİLDİ

Belediye Kütahyaspor elde ettiği başarısının ardından Kütahyalı taraftarlar gözünü Dumlupınar stadyumuna çevirdi. 3 Lig maçlarının oynanması beklenen Stadyumda TFF bağımsız denetçileri stadyumun bu haliyle oynanamaz kararı verildi.

Belediye Kütahyaspor BAL Liginden bir üst lig olan profesyonel lige çıkmasının ardından şehirde özlem duyulan profesyonel lig sevinci yaşandı. Hem Belediye Kütahyaspor taraftarları hem de şehrimizin kazandığı profesyonel lig heyecanı için maçların başlaması bekleniyor.

MERAKLA BEKLENİYORDU

Dumlupınar Stadyumunda maçların oynanıp oynanmayacağı merakla beklenirken TFF bağımsız denetçisi yaptığı incelemeler sonucunda stadyumun bu haliyle oynanamayacağı hükmünü verdi. Kütahya’nın adeta yarayan kanası haline gelen stadyumda yapılacak değişikliklerin ardından maçlar için hazır hale getirileceği bildirildi.

TARAFTAR TEPKİLİ

Belediye Kütahyaspor’un 3 Lig heyecanına ve coşkusuna gölge düşürmek istemeyen Belediye Kütahyaspor taraftarları stadyumun hazır hale getirilerek futbolcuların kendi mabedinde top koşturmalarını istiyor. Dumlupınar stadyumunda şampiyonluk görmek isteyen taraftar stadyumun hazır hale getirilmesini istiyor.

DUMLUPINAR STADYUMU DENETLENDİ

TFF Bağımsız Denetçisi Gökhan Şimşir tarafından Dumlupınar Stadyumu çevresi, tribünleri, soyunma odaları ve zemini denetlendi. Denetçi Gökhan Şimşir tarafından tespit edilen eksikler, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerine bildirilirken, hazırlanacak rapor TFF tarafından önümüzdeki günlerde Belediye Kütahyaspor’a tebliğ edilecek.

TFF DENETÇİSİ STADYUMDA OYNANAMAZ KARARI VERDİ

TFF Bağımsız Denetçisi Gökhan Şimşir, bu haliyle Dumlupınar Stadı’nda maçların oynanamayacağını belirtirken, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ise, Belediye Kütahyaspor’un bu sezon maçlarını Dumlupınar Stadı’nda oynaması için hızlı bir şekilde eksikliklerin giderileceğini belirttiler. TFF Bağımsız Denetçisi Gökhan Şimşir’in Dumlupınar Stadı’nda yaptığı denetlemede, Belediye Kütahyaspor Yönetim Kurulu Üyeleri, Kulüp Müdürü, ASKF Başkanı Murat Cengiz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret, Spor Şube Müdürü Halil Girgin, Tesisler Şefi Ayşen Sarı Mehmet, İnşaat Teknikeri Ertuğrul Kartal ve İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri hazır bulundular.

PAYLAŞ