Sosyal tesisler kapatıldı

İçişleri Bakanlığı’ndan Coronovirüs Genelgesi kapsamında Kütahya’nın Tavşanlı ilçesindeki belediye bünyesinde yer alan sosyal tesislerin kapatıldığını bildiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler;  “Göbel Termal Tesisleri’nde hamam, sauna ve havuz hizmetleri bu gece itibariyle durduruluyor. Vatandaşlarımız havuzlu villalar başta olmak üzere apart ve dubleks dairelerden faydalanmaya devam edecekler. Murat Gazi Sosyal Tesisleri de geçici olarak kapanıyor” dedi.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Coronavirüs konulu genelge gönderdi. Genelge ile 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine bugün saat 24:00 itibariyle durdurulacak.

GEÇİCİ OLARAK KAPANIYOR
Bu çerçevede Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Belediye bünyesindeki Göbel Termal Tesisleri’nin hamamları ile Murat Gazi Sosyal Tesisleri’nin de gece 24.00 itibariyle faaliyetlerini geçici olarak durduracağını duyurdu.
Başkan Güler, “Bu gece itibariyle Göbel Termal Tesisleri’mizde Türk hamamı, havuzlar ve sauna hizmeti verilmeyecek. Tesislerimizde konaklama hizmeti ise devam edecektir. Vatandaşlarımız, yeni yaptığımız havuzlu villalar da dahil olmak üzere tüm apart ve dubleks dairelerimizden faydalanabilirler” diye konuştu.
Öte yandan Belediye’nin bir diğer tesisi olan Murat Gazi Sosyal Tesisleri’nin de bu gece itibariyle kapanacağını kaydeden Başkan Güler, “İçişleri Bakanlığı’mızın talimatı gereği bu kararları almış bulunmaktayız. Dünyayı kasıp kavuran virüse karşı en güvenli ülke konumundayız. Şimdiye kadar alınan tedbirler sayesinde Çin başta olmak üzere Avrupa ülkeleri gibi etkilenmedik. Şimdi yeni tedbirler zamanı. Ben vatandaşlarımızın bu tedbirler noktasında üzerine düşeni yerine getireceğine inanıyorum. İnşallah kısa süre içerisinde herşey normale dönecektir. Hemşehrilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ