MYO’dan teknik gezi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Gediz Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencilerine Acil Durum Risk Analizi dersi kapsamında Gediz Ambalaj Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine teknik gezi düzenledi.

Gediz Meslek Yüksekokulumuz, Gediz Ambalaj Fabrikasına teknik gezi düzenledi.

Teknik geziye Öğr. Gör. Gencer Sarıoğlu ile birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği Programı 2. Sınıf öğrencilerimiz katıldı.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Resul Akdeniz ve B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hande Özsoy rehberliğinde işletmede uygulanan İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmaları hakkında genel bilgilendirme yapılarak öğrencilerimize fabrikada saha gezme ve yapılan uygulamalar yerinde görüldükten sonra iş güvenliği ve ilgili mevzuat, yönetmelik, risklerin belirlenmesi ve önlenmesi, proaktif yaklaşım, güvenlik kültürü hakkında bilgi verildi. Uygulama kapsamında hem bölüm öğrencilerinin teoride öğrendiklerini sahada pratiğe dökerek mesleki deneyim kazanımlarını sağlamak ve tam donanımlı bir iş güvenliği uzmanı olmalarına katkıda bulunmak amaçlandı.

Teknik gezi sonrası Uzman Resul Akdeniz öğrencilerin iş süreçleri hakkındaki sorularını cevaplandırdı. Ziyaretin sonunda öğrencilerimiz kendilerine yardımcı olan fabrika yetkililerine teşekkür etti.

PAYLAŞ