SON GÜN YARIN

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Toplum Yararına Program kapsamında imzalanan protokol ile İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların bakım onarım ve temizliği için  450 kişi, okulların güvenliği için  188 güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 638 kişi istihdam edileceği alımlar için son başvuru tarihi yarın

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Toplum Yararına Program kapsamında imzalanan protokol ile İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların bakım onarım ve temizliği için  450 kişi, okulların güvenliği için  188 güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 638 kişi istihdam edilecek.

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kamil Uçan ile İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’in imzaladığı protokol gereğince: program 05.10.2020 tarihinde başlayacak 30.06.2021 tarihinde sona erecektir.

İŞKUR İl Müdürü Kamil Uan yaptığı açıklamada: “ Bu programın toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen   kadınlar, 35 yaş üstü erkekler, engelliler, eski hükümlüler ve terörle mücadele de malul sayılmayacak şekilde yaralanan işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını sağlamak ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla yapıldığını, programa müracaatta bulunmak isteyen kişilerin ; İŞKUR’a kayıtlı  ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık dönemde işsiz olması, en az 18 yaşını tamamlamış olmaları, herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açık lise ve açık öğretim öğrencileri hariç),emekli-malul aylığı almamaları, son bir yıl içinde hizmet sağlayıcıya bağlı herhangi bir işyerinde çalışmamış olmak (TYP hariç),Türk Vatandaşı olmaları ve başvurulan il\ilçede ikamet ediyor olmaları gerekmektedir’’ dedi. Ayrıca; başvuran kişilerin hane halkının toplam geliri asgari ücretin 1,5 katını (3467,5 tl) geçmeyecektir.’’ diye ekledi.

Bu kapsamda başvurular; 19.09.2020 tarihinde başlayacak olup 23.09.2020 tarihinde sona erecektir. Katılımcı seçmeleri noter kurası ve liste yöntemi ile yapılacaktır. Liste yöntemi seçme usulü uygulanacak yerlerde, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınan mülakat formları doldurularak 23.09.2020 tarihi mesai bitimine kadar İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edilmesi gerekmektedir. Programa ait giderler (Katılımcıların SGK primleri ve maaşları) İŞKUR tarafından finanse edilecektir.  Başvurular 23.09.2020 tarihine kadar   www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan girişi yaptıktan sonra “Online İşlemler à İstihdam àToplum Yararına ProgramlaràTYP Başvuru” kısmından sistem (program) numarasını yazıp seçerek, e-Devlet Kapısı üzerinden ve ALO 170 iletişim hattından yapılabilecektir. Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden, Tavşanlı Hizmet Merkezinden ve Belediyelerde bulunan irtibat noktalarından şahsen başvurular kabul edilmeyecek.

PAYLAŞ