Şimşek BAL’da kaldı

Belediye Kütahyaspor’un da aralarında bulunduğu 9 kulüp TFF kararına itiraz edip tahkime yaptığı müracaatlar da sonuçsuz kaldı. Belediye Kütahyaspor, 2020 -2021 sezonunda BAL’da ter dökecek.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun pandemi sonrası Belediye Kütahyaspor’un da aralarında bulunduğu 9 kulüp takımı Bölgesel Amatör Ligle ilgili verdiği skandal kararlara bir yenisi daha eklendi. Sezon bitimine dört hafta kala ligleri iptal eden ve liderin bir puan gerisindeki Belediye Kütahyaspor gibi birçok takımın emeklerini hiçe sayan TFF’ye Tahkim Kurulundan da destek geldi. 9 kulübün Tahkim Kuruluna yaptığı itiraz kabul görmedi.

Cumartesi günü toplanan Tahkim Kurulu, Belediye Kütahyaspor başta olmak üzere 9 kulübün yönetici ve avukatlarını video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen mahkemede dinlediler. Kulüpler Tahkim Kurulu üyelerine kararın yanlış olduğuna dikkat çekerek, emeklerinin hiçe sayıldığına dikkat çektiler.

TAHKİM TFF’Yİ HAKLI BULDU

TFF Tahkim Kurulu yaptığı olağanüstü toplantı sonrası gündemindeki konuları karara bağladı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, Tahkim Kurulu üyeleri Belediye Kütahyaspor ile birlikte toplam 9 kulübün itirazını reddetini açıkladı. Kararda, “Belediye Kütahya Spor Kulübü Derneği’nin TFF Yönetim Kurulu’nun 08.07.2020 tarihli 40 sayılı toplantısında “Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3. Lig’e 11 grubun liderinin terfi ettirilmesi ” kararına karşı başvurusu incelendi. Duruşma için tayin edilen 25.07.2020 Cumartesi günü saat 10:15’de video konferans yoluyla icra edilen duruşmada Belediye Kütahya Spor Kulübü Derneği’nin Vekili Av. Murat Ozan ve Türkiye Futbol Federasyonu Vekili Av. Hazer Akil’in hazır oldukları görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde; TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından; Belediye Kütahya Spor Kulübü Derneği’nin itirazının reddine, oyçokluğu ile karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

ŞİMŞEK BAL’DA KALDI

Tahkim Kurulu kararının ardından TFF’nin aldığı sadece grup birincilerinin üst lige çıktığını açıklayan kararda onaylanmış oldu. Kulüplerin sürecin devamında nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olurken, Kütahyaspor ve diğer kulüpler Tahkim Kurulundan da beklediklerini alamadı. Karar gereği Belediye Kütahyaspor, önümüzdeki sezon yeniden BAL’da mücadele edecek.

PAYLAŞ