SAHALARA KURAL

Gediz Belediyesi tarafından ilçemize kazandırılan semt sahalarında uzaktan eğitim dönemindeki öğrenciler, boş zamanlarında ilçe merkezindeki semt sahalarında maske ve sosyal mesafe kuralına uygun şekilde spor yaparak stres atıp gönüllerince eğleniyorlar.

Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; Özellikle küçük ve genç yaştaki nüfusun faydalanacağı bu sahalarda çocuklar, kötü alışkanlıklardan uzak kalarak rahatça spor faaliyeti yapıp gönüllerince eğleniyorlar.

İlçemize kazandırdığımız semt sahalarında uzaktan eğitim dönemindeki çocuklarımızın, boş zamanlarında ilçe merkezindeki semt sahalarında maske ve sosyal mesafe kuralına uygun şekilde spor yaparak stres atmalarını görmek bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Gençlerin ve çocukların, semt sahalarında sporun içerisinde yer alarak toplumsal hayata daha etkin bir şekilde katılabileceklerini ifade eden Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak,“Şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi spora özendirmek, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak ve sağlıklı spor yapabilmeleri amacı ile futbol, voleybol ve basketboldan oluşan semt spor sahaları hizmete girdi. İnşallah önümüzdeki süreçte semt spor sahalarının sayısını artıracağız” dedi.

PAYLAŞ