Protokol, bayram coşkusunu vatandaşla bir arada yaşadı

Kütahya’da Vali Musa Işın, öncülüğünde birlik ve beraberlik içerisinde bir bayram geçirildi.

Yerinde ziyaret gerçekleştirdi

Vali Musa Işın, bayram arifesinde şehit ailelerini yalnız bırakmadı. Vali Işın ve eşi Tuba Işın, Ramazan Bayramı dolayısıyla 11 Şubat’ta Pençe-Kaplan Harekâtı bölgesinde meydana gelen araç kazası sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mustafa Özkardeş’in ailesini Altıntaş’ın Gecek köyünde ziyaret etti.

Şehit aileleri yalnız bırakılmadı

Hava Şehitliği, Polis Şehitliği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mezarlığını ziyaret eden Vali Işın, şehitlerin kabri başında dua etti, karanfil bıraktı. Yakınlarının kabri başında dua eden şehit aileleriyle bayramlaşan Musa Işın, başsağlığı temennisinde bulunarak acılarını paylaştığını ifade etti.

“Her günümüz bayram tadında geçsin”

Vali Musa Işın, Ulu Cami’de düzenlenen geleneksel Ramazan Bayramı programında bayram coşkusunu halkla birlikte yaşadı. Bayramlaşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Işın, “Bütün Kütahyalı hemşerilerimizin, kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyoruz. Allah bayramlarını mübarek etsin. Her günleri bayram tadında geçsin. İnşallah sevdikleriyle, aileleriyle, dostlarıyla, arkadaşlarıyla güzel bir bayram geçirirler” dedi.

“Bizler sizin evlatlarınızız”

Vali Işın ve eşi Tuba Işın, Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek huzurevi sakinleri ve Çocuk Evleri Sitesinde kalan çocuklarla bayramlaştı. Yaşlıları ve çocukları emanet olarak gördüğünü ve her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Vali Işın, “Ne zaman bir ihtiyacınız olursa devletimiz, biz, sizin yanınızdayız. Sizi asla yalnız bırakmayacağız; bizler sizin evlatlarınızız” diye konuştu.

Emniyet mensuplarını da unutmadı

Vali Musa Işın, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 179’uncu yıl dönümü ve Polis Haftası sebebiyle Şehit Mehmet Kartal Polis Merkez Amirliğini ziyaret etti. Ziyarette İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı ve teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Vali Işın, Polis Haftası ve Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ