PROJELERLE DESTEK

Kent Konseyi Başkanı Ali Kaya ve Yürütme Kurulu Üyesi Kerim Vural gazetemizi ziyaret etti. Kent Konseyi’nin hedefini açıklayan Ali Kaya, “Şuana kadar Kent Konseyi tarafından 150 önerinin yanı sıra 15’e yakın proje üretildi. Konseyimiz tarafından üretilen 15 proje Başkanlık makamına iletilerek gerekli görülenler Belediye Meclisine taşınıp ilgili müdürlüklere iletildi” dedi.

Kütahya Kent Konseyi Başkanı Ali Kaya, gazetemizi ziyaret edip konsey faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Kütahya Kent konseyi çalışmaları hakkında bilgiler veren Ali Kaya, 150 önerinin yanı sıra 15’e yakın proje üretildi. Konseyimiz tarafından üretilen 15 proje Başkanlık makamına iletilerek gerekli görülenler Belediye Meclisine taşınıp ilgili müdürlüklere iletildiğine dikkat çekti.

150 ÖNERİ GÖNDERİLDİ

Kütahya için 6 tane meclisimiz var. 22 civarında ise çalışma grubumuz var, 400’e yakın STK’lar var.  Kütahya’nın gelişmesi ve yarınları için, güzelleşmesi için görüşler fikirler tartışılıyor, projeler varsa tespit ediliyor. Biz bunları yürütme kurulunda görüşüyoruz ve hangilerini belediye başkanına sunacağımızı karar veriyoruz. Biz bazı çalışma gruplarında 2-3 toplantı yaptık. Bazılarında ise 1’er toplantı gerçekleştirdik. Mart Ayı’nda pandemi süreci başlayınca toplantılara ara verdik. Bizlerin göreve başladığı süreden itibaren 1 yıllık süre dolmadı. Önce 150 görüş öneri fikir gönderdik belediye başkanlığına. Mart ayına kadar da 43 öneri teklif gönderildi. Ayrıca 15 civarında proje gönderildi. Belediye Başkanımız bunları alıp Belediye Meclisi’ne taşıyor. İlgili müdürlüklere veriyor incelenip uygulanabilir nitelikte olanları uygulamaya koyuyorlar” dedi.

HAZIRLIKLAR YAPIYOR

Kent Konseyi’nin hedeflerini açıklayan Ali Kaya, “Görevimiz sivil toplum örgütleriyle birlikte Kütahya’ya hizmet etmek. Gönderilen önerilerden hayata geçen projelerden bahsedecek olursak; Kadın Kooperatifi kuruldu. Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili proje var. Sanatla ilgili köy kurulmasını teklif ettik meclisten geçti. Pandemi gelmeden önceki planımızda, üniversitede ki topluluklarla iletişime geçme ve halktan görüşler almak istedik. O şu an kaldı. Biz bütün halkın Kütahya ile ilgili katkılarını istiyoruz. Kütahya’yı birlikte güzelleştirelim. Çalışma grupları içerisinde sosyal faaliyetler oluyor. Sanatçılarla sergiler ve şiir dinletisi, kadınlar günü yapıldı. Önümüzdeki Gaziler Günü ile ilgili belediye ile ortaklaşa bir programımız var. Şiir dinletisi gerçekleşecek ve il dışından katılımlar olacak

PAYLAŞ