ÇİNİCİ ESNAFIMIZ YALNIZ DEĞİLDİR

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Çiniciler ve El Sanatları Odası Başkanı Sadık Erilbaylı’nın “KDV’nin yüzde 1’e indirilmesi ve çini esnafının da yararlandırılması” sözlerine destek verdi.

Gazetemiz manşetinden verdiğimiz Çiniciler ve El Sanatları Odası Başkanı Sadık Erilbaylı’nın “KDV yüzde 1’e düşürülmeli” açıklamalarının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş çinici esnafının yanında olduğunu ve “çinici esnafımız yalnız değildir.” Mesajı ile oda başkanı Erilbaylı’ya destek verdi.

ÇİNİCİ ESNAFIMIZ YALNIZ DEĞİLDİR

Haberimizin ardından Çiniciler ve El Sanatları Odası Başkanı Sadık Erilbaylı ile görüşen Milletvekili Erbaş destek sözü vererek gerekli makamlarla görüşerek takipçisi olduğunun sözünü verdi. Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş: “Çinici esnafımız yalnız değildir” diyerek esnaflara sahip çıktığı mesajında şu ifadelere yer verdi. Mart ayından bu yana ülke genelinde yaşanan koronavirüs pandemisi nedeniyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen çinici esnafına MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’tan destek geldi.

ÇİNİCİ ESNAFI İŞYERİNİ KAPATIYOR

Kütahya’da bulunan çini atölyelerinin üretime ara vermek zorunda kaldığını belirten MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, bazı çini esnafının da tamamen iş yeri kapattığını söyledi.

ESNAFIMIZ SAHİPSİZ DEĞİLDİR

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Pandemi sürecinin en ağır yara aldığı sektörler arasında çinicilik ve el sanatları sektörümüz de bulunuyor. Bu konuda yapılması gereken ne ise gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Esnafımız sahipsiz değildir.” dedi.

GEREKLİ MAKAMLARA AKTARACAĞIZ

Kütahya Çiniciler ve El Sanatları Odası Başkanı Sadık Erilbaylı ile de bu konu hakkında görüştüklerini bildiren Ahmet Erbaş, “Bize ilettikleri talepleri biz de gerekli makamlara aktaracağız. Esnafımız yalnız değildir” diye konuştu.

PAYLAŞ