Porsuk mesire yeri ağaçlandırılıyor

Frig vadisi içerisinde yer alan ve Porsuk çayı kenarında bulunan 150 dönümlük Porsuk mesire alanı Kütahyalı vatandaşların uğrak yeri olmaya aday gösteriliyor.

 Dört mevsim piknikçilerin tercih edeceği bir mekan olarak tasarlanan ve kır lokantası, mescit, büfe, çeşme, çocuk oyun alanı, piknik masaları ve kamelyaların yer aldığı Porsuk Mesire Yerinde ağaçlandırma çalışmaları yapılıyor. 

Kütahya-Eskişehir karayolunun 30. kilometresinde yer alan mesire alanında yapılan ağaçlandırma ve çevre düzenleme çalışmalarında 230 adet ehrami karaçam, 150 adet at kestanesi, 60 adet ıhlamur, 60 adet iğde, 50 adet dişbudak, 60 adet akçaağaç ve 165 adet çınar olmak üzere toplam 775 adet fidan toprakla buluştu. Dikilen fidanlar ile adeta botanik bahçesine dönüşecek olan Mesire Yeri, vatandaşların doğa ile başbaşa olmaları  için en güzel şekilde hazırlanıyor. 

Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Kütahya Beylerbeyi Tarih Araştırmaları Çevre ve Eğitim Derneği tarafından Orman Genel Müdürlüğünden 29 yıllığına kiralanan Porsuk Mesire Yerinin bölge sakinlerinin ihtiyacına cevap verecek nitelikte bir yer olduğunu belirterek, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü olarak yapılan ağaçlandırma çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Kütahya Orman İşletme Müdürü Ali Rıza Erdem eşliğinde Mesire alanını gezen Bölge Müdürü Hasan Keskin, 150 dönümlük alana hakim ve porsuk çayının güzelliğine karşı kurulan Porsuk Mesire alanında ağaçlandırma çalışması yapan personele kolaylıklar dileyerek, emeklerinden dolayı teşekkür etti.

PAYLAŞ