LAV’dan örnek davranış

LAV, Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının teşhisinin ardından ofis ve fabrikalarında aldığı önlemleri artırıyor. Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkileyen koronavirüs’e karşı başta ofisler olmak üzere tüm fabrikalarında dezenfekte işlemlerini sürdüren LAV, salgına karşı etkili önlemler almaya devam ediyor. 

Koronavirüs gündeme geldiği ilk andan itibaren başta ofisler olmak üzere tüm fabrikalarında hijyen ve dezenfekte çalışmalarına hız veren LAV ve Gürallar Cam Ambalaj, çalışanlarının sağlığını korumak için üzerine düşeni yapmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespitinin ardından önlemlerini artıran LAV ve Gürallar Cam Ambalaj, bu kapsamda her akşam düzenli olarak ofislerde, yemekhanelerde ve fabrikalarda dezenfekte işlemlerine devam ediyor.

 Tesis ve ofislerdeki teması en aza indirmek amacıyla temassız kapı çalışmalarına devam eden LAV ve Gürallar Cam Ambalaj, maske kullanmak isteyen tüm çalışanlarına da maske desteğini sürdürüyor. Bununla birlikte iş seyahati nedeniyle yurt dışından gelen çalışanlarını 14 günlük idari izne çıkaran LAV, başta hamile ve emziren çalışanlar olmak üzere meslek hastalığı, kronik rahatsızlığı olan ve engelli kadrosunda yer alan ve riskli grupta olduğu değerlendirilen çalışanlarını 14 günlük idari izne çıkarıyor. Ayrıca çalışanlarının sağlığını korumak adına İstanbul ofis girişinde ve Kütahya’daki fabrikalarda termal kamera ile ateş ölçümü yapılıyor. 

Tüm operasyonlarını çalışanlarının ve onların ailelerinin sağlığını ön planda tutarak sürdüren LAV, düzenli olarak yapılan temizlik tatbikatları sayesinde koronavirüs’e karşı güçlü önlemler alıyor. 

LAV Genel Müdürü ve ZAFERSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Baran alınan önlemleri şu sözlerle aktardı: “Tüm dünya gibi Türkiye’de korona virüs salgını ile hassas ve zor bir dönemden geçiyor. Bu dönemde çalışanlarımızın ve onların ailelerinin, sağlık ve güvenliği bizim için her şeyden önce geliyor. Çalışanlarımızın güvenli bir ortamda, iç rahatlığı ile çalışabilmeleri için Kütahya’daki fabrikalar başta olmak üzere İstanbul merkez ofisimizde temizlik ve hijyene yönelik birçok önlem aldık. 135 ülkeye ihracat yapan bir üretici şirket olarak sadece ülkemize değil tüm global iş ortaklarımıza karşı da sorumlu olduğumuza inanıyoruz. Bu nedenle hem Türkiye’deki hem de globaldeki iş süreçlerimizi aynı hassasiyetle sürdürüyor, iş ortaklarımızla sürekli iletişim halinde kalarak önlemlerimizi alıyoruz. Tüm dezenfekte operasyonlarımızı büyük bir hassasiyet ve dikkat ile yürütüyoruz. Bu süreçte Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, ilgili tüm aksiyonları almaya devam edeceğiz. En kısa sürede salgının bitmesi en büyük temennimiz.”

PAYLAŞ