Önlemler arttı

DOMANİÇ’TE ÖNLEMLER ARTTI

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Korona virüs tedbirleri kapsamında, bugün kurulan halk pazarında esnafa maske ve eldiven dağıttı.

Esnafı tek tek uyaran Ertürk, sebze ve meyvelerin seçilerek alınmasının yasaklandığını hatırlatarak, müşteriler arasında sosyal mesafenin korunmasını istedi. Domaniç’te, her hafta Pazartesi günleri kurulan halk pazarında, Korona virüse karşı alınan önlemler arttırıldı. Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Zabıtalar ile birlikte sabah saatlerinde pazaryerinde incelemede bulundu. Ertürk, esnafa maske ve eldiven dağıtarak, hijyen kurallarına uymaları, müşteriye sebze, meyve seçtirmemeleri ve sosyal mesafelerini korumaları konusunda uyarılarda bulundu.

Başkan Ertürk, “Tedbirler üst seviyede. Zabıta, emniyet, meclisimiz ile sahadayız. Burada en büyük sorumluluk esnafımıza düşüyor. Bugün seçmece olmayacak. Siz seçerek vatandaşımıza vereceksiniz. Kesinlikle kötü malzeme poşetlere koymayalım. Alışveriş sırasında sosyal mesafe korunacak. Verdiğimiz çöp poşetlerine çöplerinizi atalım. Biz her zaman sizlerin yanınızdayız. İnşallah bu zor günleri hep beraber atlatacağız” dedi.

Öte yandan belediye hoparlörlerinden yapılan anonslarla alışverişlerini tamamlayanların evlerine dönmeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.

Domaniç Belediyesi Korona virüs’e karşı önlemlerini artırdı. Başkan Ertürk, vatandaşlara evde kalmaları için çağrıda bulundu.

Başkan Sahvet Ertürk çalışmalar hakkında gazetemize yaptığı açıklamasında, “Korona virüs’e karşı amansız bir mücadele yürütüyoruz. Bu kapsamda ‘Evde Kal Domaniç’ Belediye olarak vatandaşlarımızın sağlığını düşünerek park ve bahçelerde oturma banklarımızı kaldırdık.

 Çöp konteynerleri, caddeler, sokaklar sürekli ilaçlanıyor. Her şey Domaniçli vatandaşlarımızın sağlığı için. Gece gündüz çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Ayrıca, Salı ve Perşembe günleri resmî kurumlar, Çarşamba, Cuma günleri de esnaflar rutin olarak Belediyemiz tarafından dezenfekte yapılacaktır. Sokaklar ve caddeler ise Pazar günleri dezenfekte yapılacaktır. Domaniç evden çıkma Belediye yanınızda. Bizim için değerlisiniz” dedi.

PAYLAŞ