OKULLAR YİNE KAPANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eğitim ve öğretimin yıl sonuna kadar uzaktan sürdürüleceğini açıklamasının ardından MEB, tüm eğitim faaliyetlerinin 31 Aralık’a kadar uzaktan olacağını duyurdu.

Yüz yüze eğitimin ilk denemesi olarak açılan 21 Eylül’de ilkokul birinci ve okul öncesi sınıflar için başlamıştı. Gelinen son noktada Koronavirüs Covid-19 pandemisi tüm Türkiye’de vaka sayılarının artması nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı ardından yıl sonuna kadar tekrar tatil edildi.  

YIL SONUNA KADAR ONLİNE OLARAK SÜRDÜRÜLECEK

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 pandemisine ilişkin yeni tedbirleri açıkladı. Erdoğan, “Ara tatilde olan okullardaki eğitim ve öğretim yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek” dedi. Erdoğan’ın açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerinin, 31 Aralık 2020’ye kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğini bildirdi.

31 ARALIK 2020 TARİHİNE KADAR UZAKTAN EĞİTİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ara tatilde olan okullardaki eğitim öğretim faaliyetlerinin yıl sonuna kadar online olarak sürdürüleceğini açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığından konuya ilişkin bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmede, “Resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetleri, 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edecektir.  Uzaktan eğitim sürecine ilişkin detaylı bilgilendirme ayrıca yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

PAYLAŞ