Ödüller sahiplerini buldu

Tavşanlı Belediye Spor Kulübü’nün kullanacağı logo için açılan yarışma sonuçlandı. Seçici kurul tarafından belirlenen ilk 3 logonun tasarımcıları ödüllendirildi. Ayrıca bir öğrenciye de eliyle çizdiği logo için mansiyon ödülü verildi.

Tavşanlı Belediyesi bünyesinde kurulan spor kulübü için yapılan logo tasarım yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 86 tasarım arasından ilk 3’e giren başarılı tasarımcıları Belediye’ye davet ederek Belediye Başkan Yardımcısı Naci Erarslan ve Ruhsat ve Denetim Müdürü Ahmet Göktürk ile birlikte hediyelerini takdim etti.
Belediye olarak özellikle gençlere yönelik sporun her branşına önem vermeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Mustafa Güler, “Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak ve onların sağlıklı bir yaşam tarzına kavuşmaları için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Futbolun yanında diğer spor branşlarını güçlendirmek ve gençlerimizi yeteneklerine göre salonlara çekmek istiyoruz. Hep birlikte bunu başaracağız. Bu kapsamda Belediye bünyesinde oluşturduğumuz spor kulübümüzün hayırlı olmasını diliyorum. Kulübümüzün logosu için katkı sunan tasarımcılara teşekkür ediyorum. Bizim için her biri ayrı değerli. Ancak seçici kurul tarafından karar verilen ilk 3 logo tasarımcısını ödüllendirmek istedik. Ayrıca bir öğrenci kardeşimiz de eliyle çizdiği logo ile mansiyon ödülüne layık görüldü. Bu kardeşimizi de ailesiyle birlikte Göbel Termal Tesisleri’mizde ağırlayacağız” ifadelerini kullandı.
Yarışmaya toplam 86 adet tasarım ile başvuru yapılmış ve seçici kurul tarafından bu sayı 3’e düşürülmüştü.
Daha sonra ilk 3 aşağıdaki şekilde sıralandı.
3 bin TL’lik birincilik ödülü: Hasan Hüseyin YÜRÜK
2 bin TL’lik ikincilik ödülü: İbrahim SAYAR
Bin TL’lik üçüncülük ödülü: Büşra NARİN
Mansiyon ödülü kategorisine ise ortaokul öğrencisi Hamide Baş’ın eliyle çizdiği tasarım seçilmişti. Seçici kurulun, öğrenci Hamide Baş’ı motive etmek amacıyla böyle bir karar verdiği öğrenildi.

PAYLAŞ