MS Zambak, Dünya’yı temizliyor

Kütahya’dan Dünya’ya sattığı 198 temizlik ürünü ile 2020 yılı hedefinin 4 milyon dolar olduğunu dile getiren MS Zambak Kimya sahibi Kimyager Murat Serdar 10 bin metrekare alanda kendi ürettiği ürünlerle kendi markasını yaratıyor.

MS Zambak Kimya sahibi kimyager Murat Serdar içimizden biri aslında, Dumlupınar Üniversitesi Kimya bölümü mezunu olan Murat Serdar mezun olduktan sonra memleketine gitmeyerek kendi memleketi gibi gördüğü Kütahya’da eğitim gördüğü topraklara yatırım yapmak istemiş ve 10 bin metrekare üretim alanında Kütahya’da kendi markasını yaratarak istihdam oluşturmuş ve katma değeri ile de ilimize katkı sağlamaya devam ediyor. 

2009 yılında kurulan MS Zambak Kimya Ltd. Şti.  Kütahya Kimyacılar sitesinde 10 bin Metrekare alanda 198 kalem ürettiği temizlik maddeleri ile 11 Ülkeye Kütahya’dan Dünya’ya ihracat yaparak cirosunu her geçen gün artırıyor, Kütahya ekonomisine ve istihdama da katkı sağlıyor.

DÜNYA TANIYOR KÜTAHYA BİLMİYOR

MS Zambak kimyacılar sitesinde Kütahya ya kattığı değerle ihracat yaptığı Dünya’nın 11 ülkesinde ürünleri ve ürün çeşitliliği ile tanınıyor. Fakat Kütahya böyle bir işletmenin olduğundan haberdar değil. Zambak Kimya sahibi Murat Serdar Kütahya’da yarattığı istihdam sayesinde ve üretim ağı ile Sivil Toplum Örgütlerine sitemini de sohbetimiz esnasında söylemeden geçemiyor. Serdar “Kütahya’nın değerlerine sahip çıkması gerekiyor” diyerek sitemini dile getiriyor.

SAHİP ÇIKILMALI

Kütahya her alanda olduğu gibi yatırımcı alanında da değerlerine sahip çıkmıyor diyen Serdar; “Kütahya’da bulunan sivil toplum kuruluşları ve iş adamları başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları yatırımcıya destek olmalı ve teşvik etmeli. Kütahya’da bizim sektörümüzde ihracat yapan firma yok. Türkiye’de de bu kadar kalem malı bir arada üreten firma bir elin parmaklarını geçmez. Özellikle Ticaret örgütleri ziyaret edip ihracat yapanlarla diyalog oluşturmalı ve gerekirse firmaları bir araya getirerek ticaret hacimlerine katkı sağlamalı. Dolayısıyla hem ilimiz hem de ülkemiz kazanır” dedi.

KÜTAHYA’YA DEĞER KATIYOR

Kütahya’nın istihdamına ve ekonomisine büyük katkı sağlayan MS Zambak Kimya sahibi Murat Serdar her geçen gün cirosuna yenisini ekleyerek hedefleri arasında 2020 yılında 4 Milyon Dolar bandına ulaşmak olduğunu söylüyor. Zambak Kimya olarak uzun yıllardır profesyonel hizmet vermekteyiz. Geniş ürün yelpazemiz ve 7/24 desteğimizle müşteri memnuniyetini her zaman ilk planda tutmaktayız yenilikçi bir yaklaşımla ürün, hizmet ve çözümler yaratarak, sürdürülebilir karlılığı yakalamış bir dünya şirketi olmak için hem ülkemize hem de yaşadığımız şehre değer katmak için var gücümüzle çalışıyoruz dedi.

KİR HER YERDE VAR; AMA DERİNLEMESİNE TEMİZLİK SADECE BİZDE VAR

Misyonumuz; etik değerlerimizden ve kaliteden ödün vermeden, toplum ve ülke için değerler üreterek büyümek. Müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımızla ilişkilerimiz şeffaf, uzun süreli, yapıcı ve dürüstlük esasına dayalı yürütür, Onlara güvenir ve onlardan da bizlere güvenmelerini bekleriz.

Sunduğumuz hizmet ve çözümler, müşterilerimizin verimliliğini arttırarak, hedeflerine daha hızlı ulaşmalarını ve büyümelerini amaçlar. Müşteri odaklı çalışır, gereksinimlerine göre kendimizi geliştiririz. Tüm faaliyet alanlarımızda standardı belirleyen ve en iyi olmayı amaçlayan, daima kendimizden ve rakiplerimizden daha iyiyi yaparak fark yaratmayı hedefleriz. Sürekli kendimizle yarışarak, yenilikçiliğin gücüne inanırız. Devamlı öğrenerek kendimizi geliştirir ve hız kazanırız.

Sürekli olarak en yükseği hedefleyerek, yeni fikirler ve iş alanları üretiriz. Kir her yerde var; ama derinlemesine temizlik sadece bizde var dedi.

KÜTAHYA’DAN YÜKSELEN DEĞER

Kütahya’nın göz bebeği firmalar arasında yerini alan Zambak Kimya sahibi Murat Serdar Kütahya’ya yarattığı katma değer ve istihdam odaklı çalışmalarını sürdüreceğinin altını çizerek “ her geçen gün büyüme odaklı çalışmalarımız ve ARGE girişimlerimiz devam etmektedir. Bu sayede Kütahya’ya ve Kütahya istihdamına faydalı olacak projelerle ileriki günlerde çalışmalarımıza hız kazandırarak piyasa içerisinde gücümüzü kaybetmeden yolumuza devam edeceğiz” dedi.

STK’LARDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Zambak Kimya Sahibi Murat Serdar Kütahya’da bulunan Sivil Toplum Örgütlerinden yeterince destek alamadıklarını dile getirdi. Serdar “Birebir çalışma yaptığımız ve odalarına üye olduğumuz sivil toplum örgütleri tarafından üretim yerimize bir ziyaret bile gerçekleşmedi. Kütahya’nın istihdamına katkı sağlayan işletmelere zaman zaman ziyaretler gerçekleşmesi bizleri ve çalışanlarımızı motive ederek karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunmasının faydalı olacağı kanısındayım. Kendi faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz işletmeler arasında kopuk bir nizam var. Kütahya’da temizlik ürünleri üreten firma olarak çok fazla sayımız yok bunlar arasında koordinasyonu sağladığımızda hem işlerimizin hem de çalışanlarımızın motivesi yükselerek birbirimize destek odaklı çalışmalar ve fikir alışverişleri yapılırsa daha faydalı olacağını düşünüyorum. İhracatta iş birliği olursa faydalı olacaktır. Ayrıca Kütahya’dan Ticaret Sanayi Odası, Esnaf sanatkarları Odalarının düzenlediği gezilerde yaptıkları görüşmeler esnasında bizlerden de bir katalog alınırsa gittikleri illerde çalışmalarımız ve ürünlerimiz tanıtılırsa bağlı bulunduğumuz odalar da hem reklam anlamında hem de ilimizde de böyle firmalar üretim yapıyor denilerek desteklenirse memnun oluruz” dedi. 

MÜŞTERİLERİMİZ VELİNİMETİMİZDİR

Serdar “Müşterilerimiz için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimizdir. Ürünlerimize sahip çıkmak ve satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmak görevimizdir. Daima “en iyi” olmak, vazgeçilmez hedefimizdir. Kalitede, hizmette en iyi olmak ve sahip olduğumuz bu imajı korumak ana hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak üzere faaliyet gösterilen alanlarda yönetimi üstlenmek ve piyasada lider olmak temel ilkemizdir” dedi.

11 ÜLKEYE İHRACAT

Kütahya’nın değerlerinden ve ilimizde üretim yaparak 11 ülkeye ihracat gerçekleştiren MS Zambak Kimya içerisinde kendi markasını yarattığı 6 ürün ve 198 kalem ürünü Dünya ile paylaşarak ürünlerini 11 ülkeye ihraç ediyor. İhraç ettiği ülkeler arasında Güney Afrika, Hollanda, Irak, Rusya, Kıbrıs, Gürcistan, Sırbistan, Kuzey Afrika, Avusturalya, Libya ve Macaristan’a Kütahya’da ürettiği ürünleri pazarlayarak ilimizin ihracatına önemli ölçüde destek veriyor.

PAYLAŞ