Minikler, tarihi “Ocak” sayesinde öğrenecek

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezinin çocuklar için çıkarmış olduğu yeni kitap, İl Başkanı İlker Bükni tarafından tanıtıldı.

Türk çocuğu eğitimle tehlikelere dur diyor!

Türk tarihinin bilincinde olan nesiller yetiştirmek gayesiyle her daim eğitime gereken önemi veren Ülkü Ocakları son çıkardığı kitap ile de bu durumun tezahür etmesine vesile oldu. Ülkü Ocakları, bugüne kadar sayısız Türk çocuğunun dâhilî ve haricî bedhahlardan tarafından sapkın ve bölücü fikirlerle zehirlenmesinin önüne bu eğitim çalışmalarıyla geçerek gerekli önlemleri küçük yaşlardan itibaren alma gayesine azami ölçüde dikkat ediyor. Bu ilke ve düstur etrafında da çalışmalarını sürdüren Vakfın İl Başkanı İlker Bükni, Genel Merkez’in çalışmalarını teşkilat mensuplarına aktarma yönündeki başarılı çalışmalarını sürdürüyor.

“Sanal gözlüksüz Türk tarihine yolculuk yapacaklar”

Genel Merkezce hazırlanan kitap ile ilgili konuşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı İlker Bükni, “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezimizin yeni çıkardığı; “16 Türk Devletine Zamanda Yolculuk” kitabıyla;  Göktürkler’ den Babür Devleti’ne, Gazellilerden Büyük Selçuklu Devleti’ne, Büyük Hun İmparatorluğu’ndan Osmanlı Devleti’ne Türk çocuğu sanal gerçeklik gözlükleri takmadan tarihe yolculuk etme fırsatıyla buluşuyor. Çocuklarımızın tarih derslerine yardımcı olacak nitelikte hazırladığımız “16 Türk Devletine Zamanda Yolculuk” kitabımızı il ve ilçe Ocaklarımızdan temin edebilirsiniz” dedi.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ