Milletvekili Erenler’den KÜTBO’ya ziyaret

Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Merkez İlçe Başkanı Fatih Oruç ve İl Bşk. Yrd. Ahmet Karabulut ile birlikte Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin’e ziyarette bulundu.

KÜTBO Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Ali Okumuş, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Doğanay ve Genel Sekreter Yasemin Yol’un da hazır bulunduğu ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin; Borsa çalışma, organizasyon yapısı ve faaliyetlerinden bahsederek, projeleri ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.  

Başkan Gültekin, ilimizin önemli değerlerinden olan ve Kütahya’da yetişen tüm vişneler için “Şaphane Vişnesi” adı altında Coğrafi İşaret alındığını belirterek, İlimiz coğrafi işaretli ürünlerin sayısını arttırmak amacıyla gerekli araştırma ve çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Kütahya tarımı ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Başkan Gültekin, Kütahya’nın en büyük tarımsal altyapısı sorununa çözüm olarak “Arazi Toplulaştırma Projelerinin” ilimizde yaygın bir şekilde uygulanması konusunun Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye aktarıldığını belirterek, bu konuda yapılacak lobi çalışmaları kapsamında Milletvekili Ceyda Çetin Erenler’den gerekli desteği beklediğini kaydetti.  

İlimizin değerlerine sahip çıkılması adına ve Coğrafi İşaret konusunda KÜTBO tarafından yapılan çalışmaları tebrik eden Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, gerekli desteğin verileceğini ifade etti.

Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de yaşanan Koronavirüs Salgını (Covid-19) kapsamında Kütahya ekonomisine etkisinin de konuşulduğu ziyarette, Borsa Üyelerinin yaşamış olduğu sıkıntılar ve çözüm önerileri istişare edildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Milletvekili Ceyda Çetin Erenler’e ve AKP Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun’a ve beraberindeki heyete teşekkürlerini sundu.

PAYLAŞ