MHP’DE KONGRE TARİHLERİ DEĞİŞTİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş bir açıklama yaparak, MHP Genel Merkezi tarafından bazı ilçe kongrelerinin tarihlerinin değiştirildiğini söyledi.

MHP Milletvekili Erbaş; “ Daha önce 3 Ekim olarak açıklanan Altıntaş ilçe kongremiz 21 Ekim’de, 4 Ekim olarak açıklanan Aslanapa ilçe kongremiz 21 Ekim’de, 10 Ekim olarak açıklanan Simav ilçe kongremiz 23 Ekim’de, 11 Ekim olarak açıklanan Emet ilçe kongremiz 24 Ekim’de, 17 Ekim olarak açıklanan Gediz ilçe kongremiz 22 Ekim’de yapılacaktır. Diğer ilçe kongrelerimizin tarihi değişmemiştir. Daha önce açıklandığı gibi Dumlupınar ilçe kongremiz 3 Ekim’de, Çavdarhisar ilçe kongremiz 4 Ekim’de, Pazarlar ilçe kongremiz 10 Ekim’de, Şaphane ilçe kongremiz 11 Ekim’de, Hisarcık ilçe kongremiz 17 Ekim’de, Domaniç ilçe kongremiz 18 Ekim’de, Tavşanlı ilçe kongremiz 24 Ekim’de ve Merkez ilçe kongremiz 25 Ekim’de yapılacaktır.

BAYRAĞI TAŞIYACAK OLAN ARKADAŞLARIMIZA BAŞARILAR

Partimizin kurulduğu günden bugüne bu dava için gece gündüz demeden çalışan tüm dava arkadaşlarımıza vermiş olduğu emek ve hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Bundan sonra da bu bayrağı taşıyacak olan arkadaşlarımıza ise başarılar diliyorum.

TEK ADAYLARLA KONGREMİZİ YAPACAĞIZ

Merkez dahil tüm ilçe kongremizin tarihleri MHP Genel merkezimiz tarafından belirlenmiştir. Yine kongrelerimiz Genel Merkezimizin belirlediği tek adaylarımız ile yapılacaktır.

BEN DEĞİL, BİZ KAVRAMINI BENİMSEDİK

MHP ailesi olarak Kütahya’da ben değil, biz kavramını benimsedik. Bu da bize ilimizde başarıyı getirmiştir. Bundan sonrada ben değil, biz kavramı ile ülkemize, ilimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in kongre sürecimizin başlangıç noktası Samsun İlk adım kongresinde okunan mesajı bizler için çok önemlidir. Bu davaya hizmet etmek isteyen herkesin bu mesajı çok iyi okuması ve çok iyi anlaması gerekmektedir. 

MHP TÜRK SİYASETİNİN ONUR PIRILTISIDIR

Genel Başkanımızın mesajındaki şu satırlar çok önemlidir. “Milliyetçi Hareket Partisi Türk siyasetinin onur pırıltısıdır. Ne istiyorsak Türk milleti içindir, neyi amaçlıyorsak Türklüğün ve Türkiye Cumhuriyeti’nin parlak istikbaline hazırlık ve hizmettir. Bir olacağız, beraber olacağız, gönülleri fethedeceğiz. Davamıza yararı dokunacak her arkadaşımıza sahip çıkacağız. İnsan kaybı kolaydır, zor olanı seçip insan kazanacağız. Fakat nefsine teslim olmuş, hırslarına yenik düşmüş, ihtiras-ikbal uçurumuna savrulmuş, nefesi kesilmiş kim varsa onlarla aramıza aşılmaz duvarlar öreceğiz.

HİÇ KİMSE DAVADAN DAHA BÜYÜK, DAHA MÜHİM OLAMAYACAKTIR

Unutmayınız ki, hiç kimse vazgeçilmez değildir. Hiç kimse davadan daha büyük, daha mühim olamayacaktır. Ülkücü kendisini aşma becerisi gösterebilmiş, hayatın basit tutkularından sıyrılmış, dünyevi çıkar hesaplarına sırt çevirmiş, ülküleri ve ülkesi için çetin şartları, çileli bir ömrü göze almış yüksek vasıflı dava insanıdır. Bizim nihai hedefimiz bellidir, o da; İlay-ı Kelimetullah’ı cihana hakim kılmaktır. Kızılelma yeminimiz, Turan ülkümüzdür.” Genel Başkanımız Sayın Devlet beyin de söylediği gibi bu davayı benimseyen, bu davaya faydası olan herkes bizimle olacaktır. Fakat nefsine teslim olmuş, hırslarına yenik düşmüş kişiler bu çatı altında kendilerine yer bulamayacaktır. Şimdiden kongre sürecimizin ülkemize, ilimize, davamıza hayırlı olmasını diliyorum dedi.

PAYLAŞ