KSBÜ KARARINI VERDİ

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Senatosu kararını açıkladı. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada Ekim ayında açılması beklenen yüz yüze eğitimin senato kararıyla Ekim ayı boyunca uzaktan eğitim şeklinde yapılmasına karar verildiği açıklandı.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Senato Kararları doğrultusunda Ekim ayı boyunca uzaktan eğitimle devam edilecek. Salgının seyrine göre Kasım ayı için tekrar değerlendirme yapılacak.  Türkiye genelinde olduğu gibi KSBÜ’de de akademik yıl uzaktan eğitimle başlıyor. Çıkan kararlarda, “2020 -2021 eğitim- öğretim yılının birim akademik takvimlerinde belirtildiği şekilde 5 Ekim’de başlamasına ve Ekim ayı boyunca uzaktan eğitimle devamına ve Kasım ayı itibariyle üniversitemizdeki eğitim- öğretim planlanmasının pandemi sürecine göre yeniden değerlendirilmesine.” denildi. 

REKTÖR KAVUNCU: “SAĞLIĞI ÖNCELİYORUZ”

Kararlarla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, “Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı öğretim süreçleri ile ilgili öğrencimiz, personelimiz ve halkın sağlığını önceleyerek aldığımız senato kararlarımız doğrultusunda ilimizde ve ülkemizde pandemi ile ilgili artan risk üzerine Ekim ayında tıp intern öğrencilerimiz hariç uzaktan eğitim ile başlıyoruz. Daha sonrası için salgının seyrine bakarak tekrar bir değerlendirme yapacağız. Devletimizin alacağı önlemler ile bu süreçte salgın görülme hızının yavaşlamasını ve pratik uygulamalar başta olmak üzere karma modele geçebilmeyi ümit ediyoruz.” dedi.

SENATONUN ALMIŞ OLDUĞU KARARLAR ŞU ŞEKİLDE;

2020-2021 eğitim-öğretim yılının birim akademik takvimlerinde belirlediği şekilde 5 Ekim’de başlamasına ve Ekim ayı boyunca uzaktan eğitimle devamına,

Kasım ayı itibariyle Üniversitemizdeki eğitim-öğretim planlamasının pandemi sürecine göre yeniden değerlendirilmesine,

Tıp Fakültesi Dönem VI öğrencilerinin 2020-2021 Tıp Fakültesi akademik takviminde belirtildiği şekilde eğitimlerinin örgün olarak devam etmesine karar verildi.

PAYLAŞ