Meclislerin gündemi karışık

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin tamamlanmasının ardından gözler toplanacak olan Belediye Meclisi ve yapacağı çalışmalara çevrildi.

Aritmetiğin değişmesi gündemi değiştiriyor

Tartışmaların tam odak noktasında yer alan Kütahya Belediye Başkanlığı için itiraz ve karşılıklı cevaplar gün geçtikçe dozunu yükseltirken bir yandan da aritmetiği değişen ve makama oturacak olan Başkan için önem arz eden Belediye Meclisi gündemdeki yerini koruyor.

Salt çoğunluğun alınabilme durumu yok

Birçok çalışmanın onayının alınacak olduğu mecliste şu an için herhangi bir parti salt çoğunluğu sağlayabilme durumunu bulundurmuyor. Bu durumda ister istemez partileri farklı girişimlere sevk ettiriyor.

Partilerin rotaları farklı, varış noktaları aynı

CHP kulisleri Kütahya’nın yararına olacak her şey için Belediye Meclisi üyelerinin partizanlık yapmayacağını umarken AK Parti kulisleri ise parti içi tartışmaların Belediye Meclisine sirayet edeceğini düşünüyor. MHP cephesi de Belediye Meclisinden ziyade Başkanlık için yaptığı itirazlarla hemhal olmayı tercih ediyor.

Aradaki bağlar zemini hazırlıyor

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde ise Belediye Meclisi için partiler arasında geçişin olabileceği gündemdeki yerini korurken bunda akrabalık veya diğer ilişkilerin etkili olabileceği vurgulanıyor. Bu geçişin yaşanması halinde partililerin tepkisinin ne olacağı ise merakla bekleniyor.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ