İl Başkanları görevden alınacak

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mahalli İdareler Seçimleri sonucunda köklü değişikliklere gidecek.

AK Parti’de değişim sinyalleri

Kongre sürecinin öne çekilmesi beklenen partide partinin yapısında değişikliklerin yapılacağı ve il başkanları konusunda tasarrufa gidileceği TGRT Haber Ankara Temsilcisi Fatih Atik tarafından iddia edildi.

“Partidekiler çalışmak istemiyor”

AK Parti’nin seçim kaybını nedenleri ve sonuçlarıyla değerlendirdiğini Gazeteci Cem Küçük’ ün hazırlayıp sunduğu “Medya Kritik” programında aktaran Atik, “Kasım ayında yapılacak olağan kongre erken çekilerek ilçelerden başlamak üzere il kadroları baştan aşağı yeniden oluşturulacak. Büyükşehir dahi olsa seçimin kaybedildiği illerde görevden almalar olacak. Önce Genel Merkez tarafından yeni il başkanı atanacak, kongreye kadar partiyi o taşıyacak. Sonrasında ise seçimler gerçekleştirilecek. Parti üyeleri şu an mevcuttakilerle çalışmak istemiyor” dedi.

“Genç ve saygın isimler gerekiyor”

Sürekli aynı isimlerin olmasını da eleştirerek Atik’in analizlerine katkı veren Küçük, “10-15 kişi arasında uzunca süredir dönüyor. Bunda yanlışlık var çünkü aynı simalar zarar veriyor. Sıfırdan insanların yetişmesi gerekiyor. Her ne olursa olsun genç ve saygın isimlerle yola devam edilmelidir” diye konuştu.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ