Mazbatayı aldı, hizmet yolculuğunu başlattı

31 Mart tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerde Seyitömer Belediye Başkanlığına seçilen Mahmut Yol’a mazbatası verildi.

5 senelik serüven başladı

Kütahya’nın tek beldesi konumunda bulunan Seyitömer Beldesinin çiçeği burnundaki yeni başkanı Mahmut Yol, mazbatasını alarak hizmete doyulacak 5 senenin ilk adımını attı.

Tam kadro katıldılar

Halkın yoğun teveccühü ile aday olan ve akabinde de 31 Mart günü seçimi kazanan Başkan Yol, ekibiyle birlikte tam kadro olarak mazbata törenine katılmayı ihmal etmedi.

Birleştirici gücünü yine sergiledi

Mahmut Yol’un bu hareketi partililer ve vatandaşlarca Yol’un birleştirici ve bütünleştirici bir güç olduğu şeklinde yorumlandı.

Müdür Aydın, teslim etti

Başkan Yol, mazbatasını Kütahya İl Seçim Müdürü Mehmet Aydın’ın elinden teslim aldı.

“Seyitömer’i hak ettiği noktaya getireceğiz”

Düzenlenen tören sonrasında açıklamada bulunan Başkan Yol, “Kıymetli Seyitömerli hemşehrilerim, mazbatamızı alarak görevimize başlamış olduk. Seçim sürecinde olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde, tüm Seyitömerlilere dokunarak, beldemizi hak ettiği noktaya getirmek adına bugünden itibaren bir seferberlik ilan ediyoruz. Süreç boyunca bizleri yalnız bırakmayan herkese yürekten teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

“68 oyun tescili mazbatadır”

Seçim sonucuyla ilgili dolaşan iddiaları değerlendiren Belediye Başkanı Mahmut Yol, “3 oy farkı karşı tarafın algısıydı. ‘3 oy farkla az daha zorlasaydık biz bu seçimi almıştık’ dediler ama sizler de biliyorsunuz ki ‘Söz uçar yazı kalır’ deniliyor. Bu bir gerçektir, resmi veriler ortada. Neyin ne olduğunu biliyoruz. Sandığa giren seçmen sayımız ve iptal oylarımızın tamamına baktığımızda, 622 oy muhalefet, 690 oy biz aldık. Yani arada 3 fark değil, 68 fark mevcut. Hayırlı uğurlu olsun inşallah” ifadelerini kullandı

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ