Makası tutmayı özledik

COVID-19 tedbirleri kapsamında 21 Mart’ta kapatılan berber ve kuaförler, 11 Mayıs’ta yeniden işbaşı yapacak. Berberler şimdiden hummalı bir hazırlığın içine girdiler. Berber Özcan Albayrak “bu süreçte makası tutmayı özledik “dedi.

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında 21 Mart’ta kapatılan berberler ve kuaförler, 11 Mayıs itibarıyla iş yerlerini hizmete açacak.

HEM BERBERLER HEM VATANDAŞ SEVİNDİ

Yaklaşık 52 gündür dükkanları kapalı kalan Berber ve Güzellik Merkezlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve bilim kurulu üyelerinin tavsiyeleri sonucunda berber ve güzellik merkezlerinin açılmasına karar verildi. Bu durum uzun süre sonra makas tutacak berber esnafı olduğu kadar, yaklaşık 1,5 aydır saçını kestiremeyen vatandaşı da sevindirdi.

RANDEVU TALEPLERİNE BAŞLADILAR

Vatandaşların berber, berberlerin ise müşterilerini özlediği günlerde berber esnafı açılacakları günü sayarken bir taraftan da eski müşterileri arayarak randevu talebinde bulunmaya başladı. Randevu sistemlerini yakından takip etmek üzere Asım Gündüz Caddesinde açılmaya gün sayan Berber Özcan’dan müşterilerine hangi aralıklarla ve çalışma sürelerini sorduk. Belli kriterlere göre hizmet vermesi beklenen berberler, yeni dönem için gün sayarken, biriken iş yükünün mağduriyet oluşturmaması için şimdiden randevu talepleri kayıt altına alınmaya başladı.

MAKASI TUTMAYI ÖZLEDİK

Asım Gündüz Caddesinde 11 Mayıs tarihini bekleyen Berber Özcan Albayrak’ı dükkanında açılacağı gün için temizlik yaparken yakaladık ve hemen kararı değerlendirmesini istedik. Berber Özcan Albayrak, 11 Mayıs tarihinde Türkiye’nin normalleşme tarihi olması bizleri çok sevindirdi. Başta Covid-19 belasını yavaş yavaş ülkemizden atmanın sevincinin yanında yaklaşık 1,5 aydır hasret kaldığımız müşterilerimiz ve tutmasını özlediğimiz makasımıza kavuşmanın heyecanı içerisindeyiz dedi. 

BİZ BU TEMPOYU ÇOK ÖZLEDİK

Berber Özcan Albayrak “11 Mayıs tarihini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret etmesinin ardından daha saatler geçmeden müşterilerimiz beni arayarak randevu talebinde bulundular. Ertesi gün artık bir defter tutarak müşterilerimize saat ve gün vermek durumunda kaldım. Şuan da çok yoğun bir temponun içerisine gireceğimizi düşünüyoruz. Ama biz bu tempoyu çok özledik.

 HİJYENE DİKKAT EDİYORUZ

Çalışma saatlerimiz içerisinde bundan önceki dönemlerde olduğu gibi hijyene dikkat ediyorduk. Ülkemizi ve insanımızı tehdit eden bu virüs karşısında önceki dönemlerden daha titiz ve daha dikkatli davranarak müşterilerimize ve kendimize herhangi bir olumsuz durumla karşı karşıya kalmamak için özen göstereceğiz. Alınan tedbirler karşısında zaten devletimiz bir sınır koyarak hem bizi hemde vatandaşı tedbirli davranmaya davet ediyor. Dolayısıyla çalışma saatlerimiz ve müşteri randevuları ayrıca dükkanımızda olması gereken hijyen kurallarından tutunda müşterilerin ve bekleme durumlarını ortadan kaldırarak tedbirlerimizi alacağız dedi.

BERBERLERDE RANDEVU YOĞUNLUĞU VAR

Berber Özcan Albayrak “Berber Esnafı hazır, yaşanabilecek yoğunluk sıkıntı oluşturmaz. Şu an berberlerde randevu yoğunluğu var. Ben 5-6 günlük randevu listesinin dolduğuna inanıyorum. Müşterilerimizi ve bizi arayanları sürekli bilgilendiriyoruz. Çalışma saatleri içerisinde özlemini duyduğumuz makasımız ve müşterilerimizle buluşmanın heyecanı içerisindeyiz” dedi.

PAYLAŞ