KÜTESOB’DAN IŞIK’A TEŞEKKÜR

Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit 2021 yılında Belediye’nin kiracısı konumunda bulunan esnaf ve sanatkardan kira bedellerinde zam yapılmayacağını açıklayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkür etti.

Pandemi döneminde zorluklarla mücadele eden esnaf ve sanatkarlara bir destek de Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’tan geldi. Işık KÜTESOB Başkanı İbrahim Yiğit’in Belediye Başkanı Işık’a iletmiş olduğu talebi üzerine meclisten almış olduğu karar doğrultusunda zam yapılmayacağını açıklaması, KÜTESOB Başkanı Yiğit talebimize olumlu cevap veren ve her zaman esnafın ve sanatkarın yanında olduğunu hissettiren Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkür ederim ifadelerini kullanarak cevap verdi.

TALEBİMİZİ İLETTİK

KÜTESOB Başkanı İbrahim Yiğit yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.” Mülkiyeti Belediyemize ait işyerlerinde kiracı olarak faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarımızın kira bedellerinde indirim yapılması, indirim yapılamayacaksa bile en azından 2021 yılı için zam yapılmaması talebimiz Kütahya Belediyesine iletilmişti.

TÜM ESNAFIMIZ ADINA TEŞEKKÜRLERİMİZİ İLETİYORUM

Kira bedellerinde indirim yapılması mevzuata uygun olmadığından esnafımızın 2021 yılında kira bedellerinde artış olmadan, aynı bedellerden dükkanlarını kullanabilmelerine ilişkin talebimiz Belediye Meclisinde görüşülmüş ve oybirliği ile kabul edilmiştir. Teklifimize destek veren, sorunlarımıza her zaman ilgi gösterip çözümler üreten Belediye Başkanımız Prof. Dr. Sayın Alim Işık’a, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, Belediye Meclis Üyelerimize Tüm Esnafımız adına teşekkürlerimizi iletiyorum.

PAYLAŞ