KÜTAHYA’YA ÖZEL İLGİ

Bu yıl 4’ncüsü düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’na katılan Kütahya Üretken Eller Kadın Kooperatifi, bürokrasi, iş ve siyasilerin ilgi odağı oldu.

Ankara’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı 2020’ye katıldı. Kütahya Üretken Eller Kadın Kooperatiflerine ve ürünlerine ilgi yoğun oldu.

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı 2020 geride kaldı. Türkiye’de kooperatifçiliğin geliştirilmesi için kooperatif ürünlerinin tanıtımı ve bu alanda farkındalık oluşturmak adına düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı 24-27 Eylül tarihinde ATO – Congresium’da gerçekleşti. ‘Birlikte Üretim, Birlikte Büyüme’ temasıyla gerçekleştirilen fuara Türkiye genelinden yüzlerce kooperatif katıldı.

KÜTAHYA’YA ÖZEL İLGİ

Kütahya’nın tek kadın kooperatifi olma özelliğini elinde bulunduran Kütahya Üretken Eller Kadın Kooperatifi standı yoğun ilgi gördü.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un ziyaret ettiği Kütahya standında kadınlar tarafından yapılan ürünler beğeni ile karşılandı.

Kooperatif başkanı Aylin Girgin Oğuz yönetim kurulu üyeleri ile 4 kişilik heyetin katıldığı fuar standını eski Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, MHP Kadın Kolları Genel Koordinatörü ve Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay’ın yanı sıra siyaset, STK temsilcileri ve iş insanları tarafından ziyaret edildi.

Fuar sonrası açıklamada bulunan Kütahya Üretken Eller Kadın Kooperatifi Başkanı Aylin Girgin Oğuz; “Kütahya üretken eller kadın Kooperatifi olarak Kütahya mızı temsilen bu yıl 4’ncüsü düzenlenen Türkiye kooperatifler 2. kez fuara katılmıştır. Ankara da düzenlenen fuar 24-28 Eylül tarihleri arasında Congresium fuar merkezinde düzenlendi. Kütahya’da ikamet eden kooperatif Üyesi kadınların ürettiği yöresel gıda ve el sanatları ürünleri hem tanıtılıp aynı zamanda satışı gerçekleşmektedir. Diğer büyük kuruluşlar ile diğer büyük  kooperatifler ile arasında da ticari işbirlikleri için görüşmeler yapıldı” diye konuştu.

PAYLAŞ