ARTIK YASAK

Son günlerde alınan Korona Virüs (COVİD-19) tedbirlerine ek olarak İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karara göre Sevgi Yolu’nda sigara içmek yasaklandı.

1 Mart’tan bu yana Türkiye’de etkisini gösteren korona virüs nedeniyle alınan tedbirlere Kütahya’da bir yenisi daha eklendi.

1 Mart’tan bu yana Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere pek çok kesim tarafından salgınla mücadele edilen Kütahya’da bir kısıtlamanın daha yapıldığı öğrenildi.

Cumhuriyet Caddesi Sevgi Yolunda bulunan vatandaşların sigara tüketimi yasaklandı.

POLİSTEN SIKI DENETİM

Cumhuriyet Caddesi sevgi yolundaki vatandaşların maskelerini çenelerine indirmelerine yaptıkları denetimlerle müsaade etmeyen polis, cadde üzerinde sigara tüketimi yapan vatandaşlara uyarıda bulunuyor.

Ekip otosu ile Karagöz Cami önünde sık sık anonslarla alınan yasak kararını bildiren polis, yaya denetimlerle de halka hem alınan yasaklama kararını bildirip hem de maskenin doğru kullanılmasını sağlıyor.

VATANDAŞ MEMNUN

Yapılan denetimlerde sigara içen ve içmeyen vatandaşlar alınan sigara kararını doğru ve yerinde buluyor.

Maskelerini indirip sigara tüketen kişilerin toplum sağlığını da etkilediğini düşündüklerini belirten vatandaşlar, bu karar sayesinde önlemlerin de etkisinin artacağını dile getiriyor.

CADDE GENELİNDE UYGULAMA YAPILIYOR

Kütahya Polisi, sigara tüketen kişileri bir taraftan uyarırken çeşitli kurumlar tarafından görevlendirilen memurlar, işyerleri denetimlerinin yanı sıra, banka kuyruklarında sosyal mesafe kuralının sağlanmasını, sigara tüketiminin yapılmamasını, maske ve temizlik konularında bireylere uyarılarda bulunuyor.

65 YAŞ ÜSTÜ YAKIN TAKİPTE

Bir süredir saat kısıtlaması ile şehrin bazı bölgelerinde olan günlük ihtiyaçlarını yerine getirebilen 65 yaş üstü vatandaşlarla ilgili olarak polis ve görevli ekipler denetimlerde bulunuyor.

Sokağa çıkma kısıtlamasının bulundu zaman dilimlerini dışarıda geçiren 65 yaş üstü bireyler ekipler tarafından uyarılarak alınan yasak kararlarını da uygulamaya çalışıyor.

PAYLAŞ